Jeugd Winterstop, zaalvoetbaltoernooien en vriendschappelijke wedstrijd na vriendschappelijke wedstrijd. Zo kwamen de jeugdelftallen van Ajax de kou door. De vorst gooit al weken roet in het eten. De drang naar een normale competitiewedstrijd wordt met de dag groter. door Simone Tacx eyenoord steeds te sterk In IJmuiden was na een 2-0 achterstand met 2-1 verloren. Daarom was van tevoren de verwachting dat de thuiswedstrijd dé confrontatie van het seizoen zou worden. Maar niets bleek minder waar. 'Na twintig minuten begon het bij ons te lopen en werd er bijna aan de lopende band gescoord. Het ene doelpunt was nog mooier dan het andere,' vertelt de leider van de A2, Teun Boogaard nog nagenietend. '4-0 was het bij rust en na de thee liepen we uit tot 12-0. Bijna niemand geloofde in eerste instantie dat de uitslag zo groot was, omdat Telstar wordt gezien als een van de goede ploegen in onze competitie. Na de wedstrijd hebben we feest gevierd als nooit tevoren.' Alle spelers van Ajax hebben inmiddels hun halfjaarlijkse beoordelingsgesprek gehad. 'Over het algemeen zijn we zeer tevreden,' zegt Boogaard. 'Voor de minnen hebben de meesten nog een halfjaar. Dick de Groot en ik hebben de jongens op het hart gedrukt dat de piramide steeds hoger wordt en de punt steeds smaller. De kans om te vallen wordt daardoor steeds groter. Ze zijn gewaarschuwd.' Na de winterstop heeft de A2 vriendschappelijk gespeeld tegen ploegen die in de competitie van de Al spelen. Bij Feyenoord werd met 1-0 verloren, Willem II werd met 8-0 geklopt en FC Den Haag ging met 10-0 de bietenbrug op, terwijl de Al in Den Haag niet verder kwam dan 1-1. Eerlijkheidshalve zegt Boogaard erbij dat de Hagenezen niet gewend waren om op kunstgras te acteren. Bij Ajax-Volendam (2-3) liep een speler van het andere Oranje een zware enkelblessure op doordat een spits van Ajax te hard doorging. 'Met een fruitmand is die jongen van ons op ziekenbezoek geweest. Zo voeden wij onze jongens ook op,' zegt Teun Boogaard trots. 'Het mogen absoluut geen Haarlemmerdijkies worden!' B1 houdt druk op de ketel Ook voor BI geldt dat het alleen maar vriendschappelijke potjes speelde op kunstgras. Abcoude en Sparta werden geklopt, maar Feyenoord was een maatje te groot. De Rotterdammers waren Ajax met 5-2 de baas. 'ja,' zegt Rolf Grootenboer, de leider van de BI, vergoelijkend. 'Wij waren helemaal niet compleet, terwijl Feyenoord op oorlogssterkte was. Dus dat verlies is een beetje begrijpelijk.'

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 105