Andy van de Meyden van Ajax A1 in actie tegen Feyenoord Foto: Louis van de Vuurst vrijwel 'Die vriendschappelijke wedstrijden beginnen me de keel uit te hangen,' verzucht Cas Harms, de leider van de Al. 'Onze laatste competitiewedstrijd dateert van 21 december. Toen speelden we nog tegen Willem II.' Net als in de thuiswedstrijd boekte de ploeg een gemakkelijke zege. In Tilburg werd het 6-0, terwijl thuis al met 6-3 werd gewonnen. In het zuiden stond Arjan Limonard onder de lat, de tweede keeper van de Al. Hij verving de van een blessure herstellende Serge de Groot, met wie het inmiddels weer erg goed gaat. De Al liep door het duel tegen Willem II alleen nog maar verder uit op de concurrenten Feyenoord, AZ en Vitesse. 'We hebben vier wedstrijd meer gespeeld dat zij en staan een groot aantal punten voor,' zegt Harms. 'Dus onze voorsprong is zeer geflatteerd, maar onze volgers moeten de punten eerst nog maar eens zien te halen. Feyenoord, AZ en Vitesse moeten ook nog tegen elkaar spelen.' Cas Harms is zeer te spreken over Andy van de Meyden. 'Tegen Willem II speelde hij bijzonder goed en ook in de vriendschappelijke wedstrijden die we gespeeld hebben. Dat geldt ook voor Mitchell Piqué. En met naar behoren presterende buitenspelers kom je heel ver in een wedstrijd.' De Al werkte tijdens de winterstop een zaalvoetbaltoernooi af in Duitsland. In de finale ging de ploeg van Herman Borman ten onder tegen Bröndby, de voormalige ploeg van de opvolger van Louis van Gaal, Morten Olsen. Verder ging een groot deel van de Al naar Italië, waar het tweede elftal van Ajax, aangevuld met de Al een toernooi voor jongens tot 19 jaar speelde. Daar werden geen aansprekende resultaten geboekt. Ajax verloor van Napoli en Parma. Harms meent dat de Italianen verder zijn dan de Nederlandse voetballers. Ze zijn sneller rijp en volwassen. De Al oefende nog op kunstgras tegen Volendam en Argon. De eerste wedstrijd werd met 3-2 verloren en Argon werd met 7-0 verslagen. Nu is het wachten op een competitiewedstrijd op het vertrouwde gras. Haarlemmerdijkies verboden De laatste wedstrijd voor de winterstop traden de mannen van Dick de Groot aan tegen Telstar, de koploper op dat moment. 1 nc A I A AA A r~ A 7 I H r AAA A r»T /I r\c\—t

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 104