Op meerdere posities inzetbaar Zaterdag door Jeroen Kleijne Rechtsvoor, rechtshalf, achter de spitsen of hangend op het middenveld; Jerry van Haagen draait er zijn hand niet voor om. De 19-jarige alleskunner moet alleen het net nog wat vaker doen bollen. Foto: Louis van de Vuurst 'Als er iemand geblesseerd was, werd ik telkens op de positie van die speler gezet en dus speelde ik steeds op een andere plaats. Het voordeel van het feit dat je op meerdere posities inzetbaar bent, is dat je eigenlijk altijd speelt. Minder prettig is dat je elke wedstrijd even tijd nodig hebt om er in te komen. Het liefst speel ik op 4, hangend op het middenveld, of op 10, achter de spitsen, omdat je op die posities de meeste mogelijkheden hebt bij het afgeven van de bal. Bovendien word je daar het meest in het spel betrokken en ben je niet afhankelijk van een paar ballen.' In de eerste seizoenshelft speelde Jerry van Haagen acht competitiewedstrijden. 'In het begin was ik geblesseerd, omdat ik in de voorbereiding mijn enkelbanden zwaar heb verrekt. Maar de wedstrijden waarin ik inzetbaar was, heb ik gespeeld en het gaat steeds beter. Voor ons elftal zie ik zeker nog kampioenskansen. We hadden eigenlijk al bovenaan moesten staan. We hebben genoeg talent in de ploeg, maar voor de winterstop is dat er nog te weinig uitgekomen.' Pluspunten van de 19-jarige zijn zijn snelheid, zijn goede trap en zijn tweebenigheid. 'Wat ik minder goed vind van mezelf is dat ik nog te weinig scoor. Als je kijkt waar ik heb gespeeld dit seizoen, voor en op het middenveld, had de bal wel wat vaker in het netje gemogen. Daarnaast laat ik soms mijn koppie even te lang hangen. Ik moet nog beter leren om meteen door te gaan na een mislukte actie.' In hart en nieren Jerry van Haagen is een Ajacied in hart en nieren. Ondanks zijn jeugdige leeftijd draagt de Almeerder al voor het achtste seizoen het rood-witte shirt. Een hoogtepunt uit zijn Ajax-periode is voor hem de wedstrijd om het Nederlandse kampioenschap met de BI tegen PSV in het Philips-stadion. 'We wonnen toen na het nemen van strafschoppen. De overwinning was extra mooi omdat we bijna de hele wedstrijd met tien man speelden. Bij PSV speelden Senden en Van der Doelen mee; in de BI van Ajax zaten toen onder andere Mario Melchiot, Kofi Mensah, Arno Splinter, Nordin Wooter en Kiki Musampa. Als ik die nu in de Champions League zie spelen, bedenk ik me dat ik daar zelf ook heel graag had gestaan. Ik vond het erg jammer dat ik van de Al niet de overstap kon maken naar het tweede elftal.' Hij geeft zichzelf echter nog steeds een kans om betaald voetbal te gaan spelen. 'Dat is toch waar iedere voetballer een beetje op hoopt. Vorig jaar was er wel wat belangstelling van andere amateurclubs en uit Engeland, maar niet echt concreet. Ik moet constanter gaan spelen en nog meer inzet tonen in wedstrijden en op de training. En in ieder geval moet ik ook meer gaan scoren, want in de competitie heb ik - tot aan de winterstop - nog geen doelpunt gemaakt.' j* ts AA A r. A 7 I M C AA A A DT 1 QQ7 1fï3

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 101