Voor sommige supporters is het bijwonen van een wedstrijd van Ajax van heel bijzondere waarde. Het blinde meisje op de foto links kan de wedstrijd van begin tot eind volgen dankzij het commentaar van Eddy Poelman. De jongen in de rolstoel genoot langs de zijlijn van de verrichtingen van zijn held Edwin van der Sar, die hij na afloop in het spelershome ontmoette. Foto's: Louis van de Vuurst gevoel van Louis van Gaal werd pas bewaarheid in de tweede helft toen het Ajax onder barre weersomstandigheden en met het nodige fortuin lukte de stand gelijk te trekken door Patrick Kluivert, waarna binnen vijftien minuten Richard Witschge en Nordin Wooter Ajax ruim op voorsprong zette. In de slotfase bepaalde Dave van den Bergh de eindstand zelfs op 4-1. De winst gaf Louis van Gaal, gezien de moeilijke omstandigheden en na het vele denkwerk en geschuif met spelers, 'een warm gevoel'. Op 30 oktober ging Ajax richting Glasgow om de lokale Rangers te bestrijden voor de Champions League. Voor sommigen een op voorhand gewonnen wedstrijd gezien de eerdere ontmoeting tussen beide teams op 16 oktober, die resulteerde in een 4-1 overwinning voor Ajax, maar inmiddels is wel gebleken dat in het voetbal niets zeker is. Iedere wedstrijd moet eerst nog maar gespeeld worden. Bovendien was Ajax nog lang niet in goeden doen, ondanks het succes bij Vitesse. Het team had nog met veel blessures te maken, waardoor nog lang niet op volle kracht kon worden aangetreden. Gelukkig liep het allemaal goed af. Vooral Arnold Scholten had een prima dag. Hij scoorde niet alleen de winnende treffer (0-1) maar speelde ook een uitstekende wedstrijd op het middenveld. Met Mario Melchiot, die Brian Laundrup zo goed al uitschakelde, behoorde hij tot de betere spelers op het veld. Vooral voor Melchiot was het een hele ervaring. 'Ik vond het een eer om tegen zo'n grote voetballer te spelen,' zei hij na afloop. Ex-Ajacied Peter van Vossen kwam, gelukkig voor Ajax, pas laat in actie en zorgde voor onrust in de Amsterdamse verdediging. Opmerkelijk was ook de rol die Dani rond deze wedstrijd speelde. Aanvankelijk tot veler verrassing door Louis van Gaal buiten de ploeg gelaten, werd de Portugees uiteindelijk toch opgeroepen vanwege de twijfels omtrent het kunnen spelen van Frank de Boer. In Glasgow arriveerde hij mét zijn voetbalschoenen maar zonder het shirt met rugnummer 21dat nog net voor de wedstrijd kon worden ingevlogen. Een kwartier voor het einde kwam Dani alsnog in het veld, als vervanger van Babangida. Door de overwinning op Rangers FC was de ploeg nog maar een punt verwijderd van plaatsing voor de kwartfinales. Geen vuiltje aan de lucht dus, zo leek het. Johan Cruijff Tussen de bedrijven door bleef iedereen attent op de vraag hoe ver Ajax was met de opvolging van Louis van Gaal en Gerard van der Lem. Johan Cruijff zou het niet worden, maar wie dan wel? Danny Blind vond het jammer, 'maar rampzalig is het niet,' meende de geblesseerde Ajax- captain. 'Het wordt allemaal zo opgeblazen. Ik heb het idee dat binnenkort de Tweede Kamer zich nog gaat buigen over de vraag wie de nieuwe trainer van Ajax moet worden.' Wat de gemoederen evenzeer bezighoudt is wie wel en wie niet aan het einde van dit seizoen Ajax zal gaan verlaten. Van Martijn Reuser, Arnold Scholten, Winston Bogarde, Patrick Kluivert en Danny Blind lopen de contracten af. De aanvoerder denkt aan stoppen. Hoewel: 'Mijn besluit staat nog niet voor honderd procent vast. Als het weer lekker gaat zal de twijfel toeslaan. Waarom stoppen, denk ik dan. Voetbal is toch het leukste wat er is.' AJAX MAGAZINE JANUARI 1997 9

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 9