Foto: Louis van de Vuurst tegen De Beursbengels (2-2) en de Al- junioren (3-1), zodat het ritme de laatste weken voor de winterstop niet verstoord werd. Wim Heisterkamp Zaterdag 2 Tegen IJsselmeervogels kwam een zeer gemotiveerd Ajax goed uit de startblokken. Het schiep zich direct goede kansen en binnen een kwartier hadden De Reyke, Ferreira en Renzema de ploeg reeds naar een 0-3 voorsprong getild. Het hadden er voor de rust nog meer kunnen en moeten zijn, maar er werd te slordig met de kansen omgesprongen. Na de pauze werd het door Ferreira 0-4, waarna IJsselmeervogels een strafschop benutte. Hofwijks maakte daarna Ajax' vijfde goal, waarna IJsselmeervogels de eindstand 2-5 op het scorebord bracht. Grote uitblinker in deze wedstrijd was Renzema, die in alle doelpunten een aandeel had. Ajax - SDCP was een topper van de bovenste plank, omdat de winnaar leider in de afdeling werd. Ajax begon erg nerveus, maar maakte uit een snel uitgevoerde counter dank zij Ferreira 1-0. Even later was er opnieuw een uitval en wederom was het Ferreira die 2-0 kon aantekenen. Tot de rust kreeg Ajax vervolgens nog een aantal goede mogelijkheden, maar die werden knullig om zeep geholpen. Na de thee verscheen er een agressief spelend SDCP, maar het was opnieuw Ajax dat via invaller Pronk kon scoren (3-0). De wedstrijd werd toen wat grimmiger, wat ons een aantal blessures opleverde en ook een paar tegendoelpunten (3-2). Wij mochten van geluk spreken dat de scheidsrechter vlak voor tijd de bal niet op de stip legde. Nu werd het ver in blessuretijd nog 4-2 voor Ajax en dat betekende dat Ajax koploper in zijn afdeling werd. In Ermelo tegen DVS '33 kon een op vele plaatsen gewijzigd Ajax maar moeilijk op gang komen en werd het zelfs al vroeg op een 1-0 achterstand gezet. Allengs werd Ajax echter sterker en kreeg het kansen, die vooralsnog niet werden verzilverd. Vijf minuten voor de pauze was het toch raak en het was Spaargaren, die beheerst de gelijkmaken scoorde. Na de hervatting moest doelman De Ridder Ajax voor een nieuwe achterstand behoeden, maar daarna was het alles Ajax wat de klok sloeg. Dat resulteerde in doelpunten van Spaargaren en tweemaal Cees Vos. Verheugend was het dat Mark Geestman na een heel lange blessureperiode weer een helft kon opdraven en dat naar behoren deed. AJAX MAGAZINE JANUARI 1997 Minder vrolijkstemmend was de wedstrijd Ajax - SDVB. Uitslag: 0-7. Ajax was er eens rustig voor gaan zitten; de koploper tegen een clubje dat onder aan de ranglijst bengelde. Wie kon vermoeden dat deze partij in een voor Ajax-begrippen enorm debacle zou eindigen. Ajax was oppermachtig, maar niet in staat in het vijandelijke strafschopgebied gevaarlijk te worden, terwijl SDVB bij iedere uitval wist te scoren. Bij rust was het 0-4 en de tweede helft gaf eenzelfde beeld met 0-0-7 als uiteindelijke uitslag. Na het onwaarschijnlijke verlies tegen de Barnevelders kon Ajax het proberen goed te maken tegen Marken. Een danig gehavend Ajax schiep zich vele mogelijkheden, maar gaf er ook even zoveel weg. Beide voorhoedes stonden echter niet op scherp. Het was Murphy die op slag van rust via de benen van de Marken-doelman 0-1 scoorde. In de tweede helft herhaalde het spelbeeld zich, met vele kansen voor beide doelen. Via Ferreira tilde Ajax de score naar 0-2 in een matige vertoning, waarin Ajax de minst slechte ploeg was en een zeer nuttige overwinning kon boeken. Dolf van Zoest

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 99