Zaterdagafdeling Zaterdag 1 laat steekjes vallen Door een tweetal afgelastingen speelde het eerste zaterdagelftal slechts vijf competitiewedstrijden, waarvan er drie gewonnen werden. Curieus was het verloop van de bekerwedstrijd tegen Kismet '82, die aan het begin van de tweede helft gestaakt moest worden omdat de tegenstander nog maar zeven spelers in het veld had. tegen DEVJO (Door En Voor Jongeren Opgericht) tegen een volkomen onnodige 2-1 nederlaag op. Op een hobbelig terrein en met een stormachtige wind dwars over het veld zette Ajax zijn tegenstander op eigen helft vast, maar het kon dit overwicht niet in treffers uitdrukken, zodat de rust met 0-0 werd ingegaan. Ook na de thee hield DEVJO zeer veel spelers achter de bal, maar Ajax was nu wel wat gevaarlijker en dat resulteerde uiteindelijk in een fraaie goal van Arno Stobbelaar, die een vrije schop met een zuivere kopstoot goed afrondde. In de jacht naar meer verloor Ajax echter zijn concentratie en met name in de defensie werden veel fouten gemaakt, omdat DEVJO nu alles op de aanval wierp. Halverwege de tweede helft kwam Dennis van der Wal goed uit zijn doel, maar in plaats van de bal weg te rammen speelde hij op korte afstand een medespeler aan die daar niet op rekende, waardoor er een tegenstander tussen kon komen die de bal, gedragen door de wind, in het verlaten doel schoot. DEVJO voelde dat Ajax wankelde en kort voor tijd maakte het op een wat gelukkige wijze de winnende goal. Buitenkansje Tegen Vitesse Delft werden vervolgens weer drie punten gepakt, maar dit ging bepaald niet gemakkelijk. In de eerste helft was Vitesse de gevaarlijkere ploeg, maar het had om de 0-1 op het bord te krijgen wel de hulp nodig van de Ajax-doelman, die een scherpe voorzet niet onder controle kon krijgen. In de tweede helft kwam Ajax echter goed terug en werd Vitesse regelmatig naar de eigen helft gedwongen. De gelijkmaken kwam op identieke wijze als de Vitesse-goal tot stand en hier was het Patrick Schuurman die zich het buitenkansje niet liet ontgaan. Ajax ging door en Vitesse moest een aantal malen aan de noodrem trekken om een achterstand te ontlopen. Een kwartier voor tijd gebeurde echter het onvermijdelijke: in een bomvol strafschopgebied zag Imro Wielkens het kleine gaatje om doeltreffend te kunnen zijn. Hij maakte geen fout en bracht zo de zege bij de ploeg die daar deze middag het meeste recht op had. Hoewel Ajax tegen WOR (Voetbal Vereniging Oost Rotterdam) opnieuw de betere ploeg was, bleven de punten toch in de Maasstad. De Ajacieden faalden in de afwerking, de Rotterdammers roken hun kans en bij de eerste de beste scherpe uitval was het ook direct raak. Toch kwam Ajax nog op gelijke hoogte door alert reageren van Patrick Schuurman. Waar Ajax vervolgens leek door te gaan drukken, wist WOR kort voor tijd uit een onmogelijke situatie bij een doelworsteling de winnende goal te scoren (2-1). Was de competitie tot nu toe probleemloos verlopen, half november sloeg het weer om en kwamen de eerste afgelastingen, waarvan Ajax enigszins de dupe werd. Tweemaal was er een thuiswedstrij gepland, tweemaal ook was het Ajax- terrein in voortreffelijke conditie, maar vanwege de indeling in West IV (Rotterdam) speelt ook Ajax niet als het district wordt afgelast. Gelukkig beschikt Ajax over een kunstgrasveld - het hoofdveld wordt indien niet noodzakelijk niet belast - zodat er altijd nog vriendschappelijk kan worden gespeeld. De zaterdag 1 profiteerde hiervan en oefende AJAX MAGAZINE JANUARI 1997 9 7

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 97