- Foto: Louis van de Vuurst Het eerste zaterdagelftal speelde in Pernis tegen DOTO een erg moeilijke wedstrijd omdat het een tegenstander trof die niet in staat was mee te voetballen. Alle ballen vlogen links en rechts over de zijlijnen en slechts sporadisch zag je zoiets als een aanval. Ajax probeerde rust in het spel te brengen, maar slaagde daar het eerste half uur niet in. DOTO wist zelfs aan de leiding te komen toen een afzwaaier de Ajax- doelman in de problemen bracht. Hoewel de bal in de rebound door een DOTO- speler met de hand onder controle werd gebracht alvorens deze scoorde, kon dit in de ogen van de arbiter wel genade vinden. Na de rust kreeg Ajax steeds meer grip op het spel van zijn tegenstander en dat leidde al na enkele minuten tot de gelijkmaker. Rogier Siemons mocht vanaf de eigen helft ver komen en omdat niemand hem echt aanviel, haalde hij verwoestend uit en verraste daarmee de hele defensie. Het was daarna eigenlijk alleen maar wachten op de genadeklap. Dat deze lang uitbleef mocht Ajax zichzelf aanrekenen. Pas vijf minuten voor tijd kreeg Ajax de tegenstander definitief op de knieën. Dennis Bogaard nam schuin voor het doel een vrije trap en de volledig vrijgelaten Imro Wielkens kreeg alle tijd om de hoek uit te zoeken en de 1-2 op het scorebord te krijgen. Daarmee gingen toch drie heel dure punten mee naar Amsterdam. Tegen medekoploper Strijen zagen we gelukkig een heel andere wedstrijd met Ajax als het technisch betere team, waar tegenover de ploeg uit Strijen een grote dosis werklust zette. Al heel snel kwam Ajax op voorsprong. Rogier Siemons kwam met de bal over de as van het veld en bediende Rosco Viereck met een perfecte dieptepass, waarna deze een tegenstander op het verkeerde been zette en hard inschoot. Vervolgens werd het een leuke en spannende partij, waarin de gelijkmaker viel na een kwartier in de tweede helft. Op dat moment was dat beslist niet onverdiend. Patrick Schuurman, ditmaal als invaller aan de wedstrijd begonnen, werd de man van het laatste half uur met twee gave doelpunten. De eerste ontstond na goed doorgaan van Rosco Viereck, die Jerry van Haagen op rechts in balbezit bracht. Zijn gave voorzet werd bekwaam afgerond en een tiental minuten voor tijd kopte Viereck een goed genomen vrije schop van Dennis Bogaard hard via de onderkant van de lat binnen. Eindstand 3-1. Zeven spelers In de bekerontmoeting tegen Kismet '82 moest de scheidsrechter het duel na negenenveertig minuten staken, omdat Kismet niet meer dan zeven spelers op het veld over had. In de eerste helft waren drie spelers naar de kleedkamer gestuurd en na rust raakte een speler dusdanig geblesseerd, dat hij niet verder kon spelen. Omdat de trainer in de rust een drievoudige wissel had doorgevoerd, kon er niet meer gewisseld worden en had de arbiter geen andere mogelijkheid dan de 'strijd' te staken. Imro Wielkens had voordien voor een voorlopige 1-0 eindstand gezorgd, maar het is aan de tuchtcommissie om te beslissen wat er verder met deze wedstrijd moet gebeuren. Voor de competitie liep Ajax in Voorburg AJAX MAGAZINE JANUARI 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 96