derde keeper bij de Amsterdammers, met Fred Grim en de ongenaakbare Edwin van der Sar voorlopig als hinderlijke obstakels op weg naar de Arena. Maar Nelis komt eraan. 'Momenteel spelen Fred en ik in het tweede om de week. Grim moet uiteraard wel wedstrijden blijven keepen, want als er wat met Van der Sar gebeurt dan moet hij klaar staan. Maar ik keep in ieder geval al meer wedstrijden dan vorig seizoen en zo gaat het ieder jaar weer een stukje beter. Grim heeft het grote voordeel dat hij al flink wat eredivisie-ervaring heeft, terwijl ik net kom kijken. Dat merk je ook heel erg in het veld. Ik ben nog veel met mijn eigen spel bezig, terwijl Fred als hij keept een soort verlengstuk van de trainer is. Hij geeft veel meer aanwijzingen dan ik. Niet dat ik niet veel schreeuw, maar Fred is wat dat betreft meer aanwezig op het veld en dat is puur een kwestie van ervaring, daar heb ik gewoon de bagage niet voor. Maar dat komt vanzelf en van Grim leer ik nog dagelijks heel veel.' Groentje of niet, inmiddels heeft Nelis wel al tien jaar Ajax op zijn c.v. Maar reden om uit te kijken naar een andere club, waar hij bijvoorbeeld wel elke week in het eerste zou staan, heeft hij niet. Daarvoor heeft hij genoeg credits opgebouwd bij de technische staf, die Nelis voorlopig niet wil laten gaan. Nelis: 'En zolang zij tegen me zeggen dat het goed gaat en ik zelf zie dat mijn niveau elk jaar omhoog gaat, zie ik geen reden om weg te gaan. Daarvoor heb ik het gewoon ook veel te goed naar mijn zin bij Ajax. Dat is na tien jaar wel mijn duppie geworden. Ik ben er bijna dagelijks, ken iedereen en het zou voor mij dan ook heel erg raar zijn om opeens bij een andere club te spelen. Niet alleen vanwege de sfeer, maar ook door de goede begeleiding die keepers bij Ajax krijgen.' Nelis heeft bij de dagelijkse training te maken met Gerard van der Lem, waarbij keeperstrainer Frans Hoek de fijne kneepjes van het vak leert. 'En dan valt het me op dat Van der Lem ook veel van keepen afweet. Soms ziet hij ook dingen verkeerd, maar daar kun je dan gelukkig met hem over praten. De wedstrijdanalyses doe ik altijd met Frans Hoek, die het voordeel heeft dat hij zelf gekeept heeft. Met hem bespreek ik de details en we AIAY ftAAr.A7IMC IAMIIAPI 1QQ7 93 Foto: Louis van de Vuurst

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 93