aan geboren toen al een baard en daar kon ik echt niet tegenop. Ik was gewoon nog te klein.' Ondanks zijn lengte is er nimmer sprake van geweest dat Nelis niet zou gaan keepen. Vader Nelis verdedigde immers jarenlang het doel van SV 's Graveland, zodat er voor kleine Casper niets anders opzat ook maar te gaan keepen. 'Toen ik vier jaar oud was, stond ik voor het eerst op doel. Dat was logischerwijs bij de club van mijn vader. Ik kreeg wel meteen problemen. Niet zozeer met het keepen, maar meer met de tegenstander. We speelden de tweede wedstrijd tegen een ploeg waarvan de coach iets deed bij de KNVB. Omdat ik pas vier was, had ik nog geen spelerskaart, zodat ik niet speelgerechtigd was. Die kerel heeft dat doorgegeven aan de bond, zodat ik op mijn vierde al mijn eerste schorsing te pakken had. Maar vanaf het moment dat ik speelgerechtigd was, heb ik nooit wat anders gedaan dan keepen. Ik ging in de jeugd af en toe wel eens mee naar voren, maar dat waren dan echt uitzonderingen. Dat was toen we nog met zeventallen speelden. Er waren daarbij altijd wel wat jongetjes die van hun ouders op voetbal moesten, terwijl ze het zelf niet leuk vonden, terwijl ze ook niet eens zo goed konden voetballen. Dan moest ik wel eens "helpen" in de voorhoede, want het voetballen ging me ook best goed af. Eigenlijk was ik een soort moderne vliegende keep. Maar het echte keepen vond ik toch het leukst. Het is me echt met de paplepel ingegoten. Ik heb foto's thuis waarop ik twee jaar oud ben en daar sta ik al in keepershouding op. Eigenlijk weet ik gewoon niet beter.' Om de week Na de overgang naar Ajax kreeg de carrière van Nelis langzaam maar zeker gestalte. Voorlopige eindhalte is de status van AJAX MAGAZINE JANUARI 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 91