geslaagde rentree. In het begin van de tweede helft ging, zoals uiteraard verwacht werd, Heerenveen fel uit de startblokken. In de 46ste minuut moest Fred Grim attent reageren op een schot van Romeo Wouden. Even daarna spatte een vrije rap van Pander buiten bereik van Fred Grim op de kruising. In de 53ste minuut werd het uit een corner van Romeo Wouden toch 1-2 door Schoenmakers, doordat Fred Grim gehinderd door enkele Heerenveenspelers de bal moest loslaten. Terwijl Milan Berck Beelenkamp in de kleedkamer vertoefde om een nieuwe lens in te zetten, omdat hij de oude op het veld had verloren, bouwde Ajax de voorsprong uit tot 1-3. Vanuit de middencirkel gaf Eli Louhenapessy de bal aan Luciano van Foto: Louis van de Vuurst Kallen en met een goede pass binnendoor op de goed opkomende invaller Richard Knopper wist de laatste met een steekbal Kooistra het nakijken te geven. Daarna controleerde Ajax de rest van de wedstrijd door minder aanvallend te spelen en zijn kans af te wachten om de voorsprong te vergroten. Dit gebeurde echter niet en zodoende bleef het 1-3. Club Brugge De technische staf van Ajax heeft enkele verenigingen uit Duitsland en België uitgenodigd om wedstrijden tegen elkaar te spelen om zodoende jeugdige spelers ervaring te laten opdoen met verschillende speelstijlen. In de wedstrijd tegen Club Brugge wisten de Bruggenaren de stand tot rust op 0-0 te houden door hun bekende spelwijze: slechts één spits en de overige tien achter de bal in een opstelling, die je niet zo vaak ziet, te weten een 4-1-3-2-1 opstelling. In de tweede helft wist Ajax binnen zes minuten op een 3-0 voorsprong te komen. De Liberiaanse voetballer Augustin Dunbar, die op proef een paar weken bij Ajax meedraait, scoorde in de 49ste minuut uit een pass van Mariano Juan heel koel 1-0. Mariano Juan stelde de voorsprong op 2-0 door een afgeslagen bal uit een corner in het doel te werken. Augustin Dunbar scoorde zijn tweede goal uit een pass van Dave van den Bergh. In de 77ste minuut scoorde Dave van den Bergh zelf 4-0 door de bal, die voorgetrokken werd door Richard Knopper, in de goal te werken. AJAX MAGAZINE JANUARI 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 89