gehaald worden door een van de verdedigers van FC Utrecht en even daarna overkwam dit ook Dave van den Bergh, die na een fraaie passeeractie zijn schot op de doellijn gekeerd zag worden. Zoals het zo vaak gaat wanneer je alles op de aanval zet, ontstaat er achterin een enorme ruimte en drie minuten voor tijd was het Bergeik, die de eindstand na een solo op 4-2 bepaalde. Weer inzet Gelukkig deed Ajax het daarna in de wedstrijd tegen Vitesse beter door met 1-0 te winnen. Het getoonde spel was niet altijd even fraai, maar er werd in ieder geval weer inzet getoond. In de 18de minuut was Abe Knoop kansloos tegen een schot van Arno Splinter. Beide partijen wisten zich in de eerste helft weinig tot geen kansen te creëren. In de eerste minuut Met enige zorg maakten wij de trip naar Heerenveen, omdat Heerenveen altijd een bijzonder lastige tegenstander is. Tot de 25ste minuut gebeurde er in het regenachtige Heerenveen niet zo veel. In de 27ste minuut deed zich de eerste mogelijkheid voor Heerenveen voor om op een 1-0 voorsprong te komen. Door een foutieve breedtepass van Milan Berck Beelenkamp kwam de bal voor de voeten AJAX MAGAZINE JANUARI 1997 Foto: Louis van de Vuurst van de tweede helft moest Casper Nelis voor de eerste keer handelend optreden. Daarna had Ajax meer balbezit dan Vitesse, doch het leverde niet veel meer op dan een paar mogelijkheden voor Dave van den Bergh en Eli Louhenapessy, maar zij faalden in de afwerking. Met name Eli kreeg een enorme kans, doch tot ieders verbazing wist hij een paar meter vrijstaand voor de goal naast te schieten. van Jeffrey Talan en met een lob probeerde hij te scoren, doch zijn bal belandde op de paal. In de 31ste minuut liet Yusuf Danchour Menno Willems zijn hielen zien en stormde op de goal af. Hij had de bal eenvoudig voor het inschieten, maar hij schoot naast. Het duurde tot de 35ste minuut alvorens Ajax de eerste echte mogelijkheid kreeg om te scoren. Luciano van Kallen startte vanaf links een passeeractie, waarbij hij drie spelers omspeelde, maar zijn schot werd door Sierk Kooistra gestopt. Iedereen dacht dat de ploegen de rust met 0-0 in zouden gaan, maar in de 46ste en 47ste minuut scoorde Ajax twee goals. Uit een corner en een vrije trap, genomen door Dave van den Bergh, wist Menno Willems met zijn hoofd tweemaal het doel te vinden. Marciano Juan deed één helft mee na zijn langdurige blessure en hij kon terugkijken op een

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 87