w Ajax 2 Ajax 2 trad de afgelopen periode slechts vier keer aan. Tegen FC Utrecht miste de gehavende ploeg van Gerard van der Lem bezieling, tegen Vitesse en Heerenveen ging het wat dat betreft stukken beter, met twee overwinningen als resultaat. Een vriendschappelijk duel tegen het in een fantasie-opstelling spelende Club Brugge werd ruimschoots gewonnen, mede door twee doelpunten van de Liberiaanse voetballer Augustin Dunbar, die op proef een paar weken bij Ajax meedraaide. door Herman Bosschieter Tweede De wedstrijd tegen FC Utrecht werd een grote teleurstelling. Verliezen hoort erbij in de sport, maar vaak is het de manier waarop je verliest waar je geen vrede mee kunt hebben. Dit was ook het geval in deze wedstrijd. Een middelmatige ploeg als FC Utrecht wist Ajax van de overwinning af te houden doordat een aantal spelers ver onder hun niveau voetbalden en te weinig inzet toonden om de bakens te verzetten. Trainer Gerard van der Lem had ook geen mogelijkheden om wissels toe te passen, omdat de bank vanwege de interlandverplichtingen van jong Oranje en de vele blessures bij het eerste elftal bezet was met A-Junioren, die de volgende dag moesten aantreden tegen de jeugd van FC Groningen. In de beginfase moest Fred Grim een aantal malen handelend optreden bij inzetten van Leon van Nieuwkerk. Tn de 19de minuut kwam Ajax op een 1-0 achterstand door een onoplettendheid in de Ajax-defensie, die Michel van de Broek in staat stelde te scoren. Pal daarna was het 2-0. Fred Grim probeerde met zijn bekende schijnbewegingen na een terugspeelbal René van de Brink te passeren, maar waarschijnlijk kende deze speler uit de wedstrijden tussen Cambuur en De Graafschap deze actie van Fred Grim, want hij pakte hem de bal af en dat betekende 0-2. Even zag het er zelfs nog naar uit dat Ajax op een 3-0 achterstand zou komen, maar een schot van Erik Smit ging net naast. Zoals al gesteld, er was, met uitzondering van de drie voorwaartsen Luciano van Kallen, Ivan Gabrich en Dave van den Bergh, totaal geen beleving bij de ploeg. Het zag er in de tweede helft even naar uit dat de woorden van Gerard van der Tem uit de pauze hun uitwerking zouden krijgen. In de 53ste minuut scoorde Richard Knopper uit een vrije trap van Dave van den Bergh. Even later ging het precies andersom: een voorzet van Richard Knopper kwam bij Dave van den Bergh, doch zijn harde schot ging net over. In de 65ste minuut scoorde Van Nieuwkerk 3-1. Fred Grim moest uit zijn goal komen om te trachten een lange pass op Van Nieuwkerk te onderscheppen. Fred Grim was echter net iets te laat, waardoor in de kluts de bal door Van Nieuwkerk meegenomen kon worden en de voorsprong voor Utrecht vergroot. Nadat uit een voorzet van Dave van den Bergh Ivan Gabrich 3-2 gemaakt had, hoopten wij alsnog een nederlaag te kunnen vermijden, maar het zat Ajax op dat moment niet helemaal mee. Richard Knopper zag zijn bal van de doellijn 86 AJAX MAGAZINE JANUARI 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 86