Grasshoppers - Ajax Woensdag 4 december 1996 Grasshoppers: Scoreverloop: Scheidsrechter: Ajax: Trainer: Christian Gross Trainer: 32. 0 - 1 Kluivert Collina (Italië) Van der Sar; Scholten, Splinter, Frank de Boer; Veldman (42. Melchiot), Ronald de Boer, Reuser (62. Litmanen), Musampa; Babangida (83. Wooter), Kluivert, Overmars Louis van Gaal Bijzonderheden Laatste en beslissende wedstrijd in groep A. Ajax moet winnen om zich te plaatsen voor de kwartfinales. Alleen als Auxerre verliest van Glasgow Rangers heeft Ajax aan een gelijkspel tegen Grasshoppers genoeg. Bij Ajax zijn Peter Hoekstra en Richard Witschge geblesseerd. Ivan Gabrich is nog niet speelgerechtigd voor Champions- Leaguewedstrijden. Mariano Juan, Dani en Marcio Santos bekijken de wedstrijd als afvallers vanaf de tribune, terwijl Danny Blind en Jari Litmanen na langdurige blessures een plaats op de bank innemen. Scheidsrechter Collina geeft geel aan Moldovan, Zuberbühler, Smiljanic (Grasshoppers), Kluivert en Babangida (Ajax). Door de winst op Grasshoppers plaatst Ajax zich voor het derde achtereenvolgende jaar voor de kwartfinales van het belangrijkste Europese bekertoernooi. Bovendien wordt een triest record uit het seizoen 1912-1913, toen Ajax er zeven wedstrijden op rij niet in slaagde te winnen, niet geëvenaard. Met een hardbevochten overwinning op Glasgow Rangers (2-1) eindigt Auxerre als groepswinnaar. De Fransen, die het toernooi der kampioenen begonnen met een thuisnederlaag (0-1) tegen Ajax, komen uit op een gelijk aantal punten als Ajax, maar verdienen de eerste plaats omdat, bij een gelijk aantal punten behaald in de onderlinge twee duels (ieder drie) én Andermaal is Patrick Kluivert op een cruciaal moment succesvol geweest voor Ajax. een gelijk doelsaldo in die twee duels (2-2), het aantal in de uitwedstrijd gescoorde doelpunten de doorslag geeft. Auxerre scoorde in Amsterdam tweemaal (1-2). In maart ontmoet de Franse kampioen in de kwartfinale van de Champions League Borussia Dortmund, terwijl Ajax zich kan opmaken voor een dubbele confrontatie met Atletico Madrid. Eindstand groep A: Auxerre Ajax Grasshoppers Glasgow Rangers Commentaar 6 4 0 2 12 (8- 7) 6 4 0 2 12 (8- 4) 6 3 0 3 6 10 5 9 (8- 5) 3 (5-13) Louis van Gaal: 'We hebben het seizoen gered. Het was verdiend ook. Die Zwitsers hebben pas na rust aangevallen.' Ronald de Boer: (In tranen:) 'Dit is van blijdschap, hoor.' AJAX MAGAZINE JANUARI 1997 81

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 81