Kroniek door Tijn Middendorp 'Dit hadden we zo nodig,' snikte hij uit en we huilden mee met de tranen van Ronald de Boer. Zijn ontlading na zoveel weken van tegenslag was prachtig. Zoals bij iedereen op de avond van de vierde december weer volop de zon scheen na het succes in Zürich. En dat mocht ook wel na alle ellende van de afgelopen maanden, de uitschakeling voor de nationale voetbalbeker en een straatlengte achterstand op de koplopers in de vaderlandse competitie. 'Ik beloof na de winterstop een goed Ajax,' kon hij nog net uitstamelen voor de camera's. Hoe mooi kan sport toch zijn! Winnen, tranen en straks een goed Ajax maar voorlopig zijn ze er wel, een succes van het beleid van de jeugdopleiding. Anderzijds maakte het grote aantal jeugdigen in het elftal Ajax in veel wedstrijden kwetsbaar. Zij kunnen de kar natuurlijk nog niet trekken. Daar zijn anderen voor, van wie helaas een groot gedeelte langdurig geblesseerd bleef of bezig was terug te komen van een blessure. Die kwetsbaarheid gaf de meeste tegenstanders volop de kans Ajax met extra inzet en motivatie te bestrijden. In de Arena bleef het elftal onder permanent grote belangstelling aardig overeind. Bijvoorbeeld in de wedstrijd tegen RKC, waar toch weer een slordige 45.000 mensen de moeite hadden genomen hun club te steunen in moeilijke tijden. 'Want eens een Ajacied, altijd een Ajacied,' zoals voorzitter Michael van Praag pleegt te zeggen. Ook in lastige tijden. Het publiek werd weliswaar beloond met een 2-0 winst door een intikkertje van Ronald de Boer en een prachtige goal van Patrick Kluivert, maar groots was de wedstrijd niet. Sedert 24 maart tegen Feyenoord had de door blessure- en ander leed geplaagde spits niet meer gescoord. Zijn goal tegen RKC was een belangrijke stap op weg naar betere tijden. Warm gevoel Die leken er drie dagen later aan te komen in de uitwedstrijd tegen Vitesse. Leo Beenhakker wachtte het Ajax-gezelschap op met de gedachte dat er voor hem wel eens wat succes in het verschiet zou kunnen liggen. Ajax moest het immers nog steeds doen zonder Danny Blind, Peter Hoekstra, Jari Litmanen, Tijjani Babangida, Marc Overmars en Winston Bogarde. Maar net op het moment dat iedereen dacht dat Ajax zijn volgende nederlaag tegemoet zou gaan, kwam er een ruime 4-1 winst uit de bus en was plotseling iedereen weer zeer optimistisch gestemd. Het zag er overigens in de eerste helft helemaal niet naar uit dat het zo zou lopen omdat de snel opgelopen 1-0 achterstand niet gemakkelijk kon worden weggewerkt. Het op voorhand goede AJAX MAGAZINE JANUARI 1997 7

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 7