Ajax - FC Groningen Zondag 1 december 1996 Ajax - FC Groningen 1-1 (1-0) Amsterdam Arena, 49.400 Ajax: Trainer: Van der Sar; Veldman, Santos, Scholten, Melchiot; Ronald de Boer, Reuser, Musampa; Wooter, Kluivert, Overmars Louis van Gaal Scoreverloop: Scheidsrechter: FC Groningen Trainer: 9. 1 - 0 Ronald de Boer, 81.1-1 Gorré Jef van Vliet Lodewijks; Wattimury (81. Blaauw), Van Wattum, Veenhof, Elshot; Gorré, Atteveld, Huizingh; Rosén (90. De Kruyff), Bombarda, Sion (85. Sörensen) Hans Westerhof Bijzonderheden Bij Ajax ontbreken Peter Hoekstra, Jari Litmanen, Richard Witschge, Danny Blind, Winston Bogarde, Ivan Gabrich, Frank de Boer en Tijjani Babangida vanwege blessures. Scheidsrechter Van Vliet toont de gele kaart aan vijf Groningers: Atteveld, Wattimury, Elshot, Sion en Huizingh. Arnold Scholten wordt uitgeroepen tot 'Man of the Match'. Het gelijke spel betekent de zesde wedstrijd op rij die Ajax niet in winst om weet te zetten. Ajax bezet na de achttiende speelronde de zesde plaats op de ranglijst, waar het PSV, Feyenoord, FC Twente, De Graafschap en Vitesse boven zich moet dulden. Commentaar Louis van Gaal: 'Ik kan niet zeggen dat ik een goed Ajax gezien heb, maar dat bedoel ik wel. Gezien de omstandigheden is er vol overgave gespeeld. Je kunt zeggen dat dat wel het minste is wat je mag verwachten, maar dat vind ik niet. Het was een aardig Ajax, maar het probleem blijft het benutten van kansen. Was dat gebeurd, dan was het een goede wedstrijd én een goede stimulans met het oog op Grasshoppers. Nu zie ik teleurgestelde spelers in de kleedkamer en is het resultaat, na zoveel inspanning, nihil.' AJAX MAGAZINE JANUARI 1997 79 Ronald do Roer scoort 1-0

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 79