Feyenoord - Ajax Zondag 24 november 1996 Feyenoord - Ajax 2 - 2 (2-1) Stadion Feijenoord, Rotterdam, 45.200 Feyenoord Trainer: De Goey; Fraser (28. Zwijnenberg), Koeman, Schuiteman, Claeys, Graff; Van Wonderen, Sanchez (69. Vos), Van bronckhorst; Taument (79. Saganowski), Larsson Arie Haan Scoreverloop: Scheidsrechter: Ajax: Trainer: 5. 1 - 0 Koeman (strafschop), 15. 1 - 1 Ronald de Boer (strafschop), 17. 2 - 2 Schuiteman, 63. 2 - 2 Kluivert Jaap Uilenberg Van der Sar; Splinter, Scholten, Melchiot, Bogarde (46. Veldman); Ronald de Boer, Wooter, Musampa; Babangida (75. Gabrich), Kluivert, Overmars (86. Reuser) Louis van Gaal Stuivertje wisselen van Ronald en Arnold: Koeman belandde na Ajax via een omweg bij Feyenoord, Scholten keerde na een verblijf bij Feyenoord terug bij Ajax. Bijzonderheden Op last van de Rotterdamse burgemeester Peper wordt de aanvangstijd van het duel, die in verband met televisie-uitzending gepland stond voor 18.00 uur, om veiligheidsredenen vervroegd naar 14.30 uur. De wedstrijd begint een kwartier later omdat de spelersbus van Ajax bij aankomst belegerd wordt door Feyenoord- aanhangers, waarbij een ruit sneuvelt door een ijzeren staaf. Bij Ajax ontbreken Peter Hoekstra, Jari Litmanen, Richard Witschge en Danny Blind vanwege blessures. De openingsfase van de wedstrijd is sensationeel en rijk aan penalty's. In de tweede minuut schiet Patrick Kluivert een strafschop hoog over. Drie minuten later faalt Ronald Koeman aan de andere kant van het veld niet vanaf de elfmeterstip. Ronald de Boer is tien minuten later succesvol voor Ajax middels een derde penalty. Scheidsrechter Uilenberg geeft geel aan de Feyenoorders Koeman, Graff en Vos en aan de Ajacieden Bogarde en Babangida. PSV wint in Alkmaar met 2-0 van AZ en is lachende derde. Op de helft van de competitie bevindt Ajax zich op de vijfde plaats met 28 punten, elf minder dan de Eindhovense lijstaanvoerder. Commentaar Louis van Gaal: 'Ik ben zeer teleurgesteld over het resultaat. We hadden hier kunnen en moeten winnen. Toch geeft dit weer een beetje moed, want over ons spel ben ik zeer tevreden.' Arie Haan: 'Wij maakten weer dezelfde fout als zo vaak. We laten ons te veel achteruit zetten, waardoor er te veel ruimte op het middenveld komt. In het positiespel is Ajax ons nu eenmaal nog altijd vooruit. Dan kun je wachten op zo'n klutsgoal van Kluivert.' Jorien van den Herik: 'Vandaag is één ding weer eens duidelijk geworden: de strijd om de tv-rechten zinkt in het niet bij de problemen die we hebben om wedstrijden te organiseren en de orde te handhaven.' AJAX MAGAZINE JANUARI 1997 75

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 75