Ajax - Auxerre Woensdag 20 november 1996 Ajax - Auxerre 1 - 2 (1-1) Amsterdam Arena, 49.000 Ajax: Trainer: Van der Sar; Veldman (23. Splinter), Ronald de Boer, Melchiot, Willems; Scholten, Wooter (64. Dani), Bogarde; Babangida, Kluivert, Overmars Louis van Gaal Scoreverloop: Scheidsrechter: Auxerre Trainer: 11. 0 - 1 Diomède, 44. 1 - 1 Babangida, 56. 1 - 2 Marlet Nikolai Levnikov (Rusland) Charbonnier; West, Danjou, Silvestre, Assati (31. Jay); Violeau, Henna, Sai'b; Marlet, Laslandes (46. Tasfaout), Diomède (86. Lepaul) Guy Roux Bijzonderheden Tegen het eind van de laatste training voor de wedstrijd tegen Auxerre raakt Frank de Boer geblesseerd aan de linkerenkel. Hij voegt zich bij de overige geblesseerden Blind, Litmanen, Hoekstra, Witschge en Musampa. Marcio Santos ontbreekt vanwege een schorsing na twee gele kaarten in eerdere wedstrijden. Arno Splinter maakt als vervanger van John Veldman zijn Europese debuut en is de 23ste speler die dit seizoen in de Champions League door Ajax wordt ingezet. Ajax weet een overweldigend overwicht in balbezit (66 procent) niet om te zetten in een navenante score of zelfs maar een gelijkspel, dat voldoende zou zijn geweest om de kwartfinales te bereiken. Scheidsrechter Levnikov geeft geel aan Ajacied Menno Willems en aan de Auxerre-spelers Danjou, West en Charbonnier. De andere wedstrijd in groep A, Glasgow Rangers - Grasshoppers, wordt door de thuisploeg gewonnen. Twee doelpunten van McCoist, waarvan één uit een strafschop, en een tegentreffer van Berger resulteren in een 2-1 eindstand. Stand: Grasshoppers Ajax Auxerre Glasgow Rangers 5 3 0 2 9 (8- 4) 5 3 0 2 9 (7- 4) 5 3 0 2 9 (6- 6) 5 10 4 3 (4-11) Arno Splinter maakte tegen Auxerre een sterk Europees debuut. Commentaar Louis van Gaal: 'Dit was de verdediging waarmee we moesten spelen. Dat zegt genoeg. Met name in de as komen we kwaliteit te kort. Frank de Boer, Blind en Litmanen mis je, en dan heb ik het nog niet eens over de andere spelers.' Ronald de Boer: 'We speelden niet werelds, maar wel beter dan in de wedstrijden hiervoor. Toch creëren we nog steeds te weinig kansen. En Auxerre speelde niet slecht, ze hebben een lange, sterke verdediging.' Edwin van der Sar: 'Wij hebben het zelf weggegeven. Het zal moeilijk worden in Zürich, maar we zullen er een heksenketel van maken.' AJAX MAGAZINE JANUARI 1997 73

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 73