De klassieker tussen Ajax en Feyenoord eindigde voor de dertiende maal in de geschiedenis in een 2-2 gelijkspel. Foto: Louis van de Vuurst Een niet normale periode werd in december afgesloten. De eerste helft van het seizoen was voor Ajax ongekend. Het werd steeds meer dweilen met de kraan open. Met een abnormaal aantal geblesseerde spelers kwam de club terecht in de hoek kwamen de klappen vielen. Dat overkomt iedereen, of je nu Ajax, AC Milan of Real Madrid heet. In een jaar tijd kan er veel gebeuren. Zo ben je de beste van de wereld en slechts twaalf maanden later is daar nog maar zo heel weinig van over. Na een ongekende periode van succes lag een terugval voor de hand, maar dat het stapje-terug zou uitmonden in een soort vrije val werd door niemand voor mogelijk gehouden. Dus snakte Ajax, vooral na de winst op Grasshoppers, naar de gelukkig lange winterstop om tenminste de geblesseerden de kans te geven te herstellen en de anderen wat op adem te laten komen. 'We krijgen dan eindelijk de tijd goed te trainen om de nieuwe spelers aan het Ajax-systeem te laten wennen en de geblesseerden weer helemaal fit aan de tweede helft te laten beginnen,' keek Louis van Gaal vooruit. Deze gedachte én het succes in de Champions League gaven de burger weer goede moed. Beleid Ondanks de problemen kende de hele situatie ook nog een andere, meer positieve kant. Gedwongen door de omstandigheden viste Ajax uit de kweekvijver van de eigen jeugdopleiding toch weer een aantal namen van spelers die de kans kregen op het hoogste niveau te spelen. In het kader van de opleiding moet het voor spelers als Mario Melchiot, Kiki Musampa, Rody Turpijn, Eli Louhenapessy en Arno Splinter een geweldige ervaring zijn geweest zoveel aan bod te zijn gekomen in wedstrijden van het eerste elftal. Weliswaar uit nood geboren hebben toch maar weer even vijf nieuwe jeugdige talenten vanuit de eigen voetbalschool tenminste het eerste elftal gehaald. Natuurlijk zal de toekomst moeten uitwijzen in hoeverre deze talenten het bijzonder hoge niveau aankunnen, 6 AJAX MAGAZINE JANUARI 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 6