Ajax - Fortuna Sittard Woensdag 13 november 1996 Ajax - Fortuna Sittard 2-2 (1-1) Amsterdam Arena, 47.850 Ajax: Trainer: Van der Sar; Melchiot (75. Splinter), Santos, Veldman; Scholten, Frank de Boer, Dani (57. Gabrich), Ronald de Boer; Wooter (75. Babangida), Kluivert, Overmars Louis van Gaal Scoreverloop: Scheidsrechter: Fortuna Sittard Trainer: 13. 1 - 0 Kluivert, 45. 1 - 1 Burke, 67. 1 - 2 Ricksen, 88.2-2 Santos (strafschop) Rene Temmink Van Zwam; Lee, Roest, Dirkx, Loontjens; Burke, Paauwe, Ricksen, Kool; Van der Weert, Jeffrey (86. Pfennings) Pirn Verbeek f*-'» - Marc Overmars poogt tevergeefs Fortuna-doelman Arno van Zwam te verschalken. Zijn lob zal in het zijnet belanden. Bijzonderheden Bij Ajax ontbreken Peter Hoekstra, Jari Litmanen, Richard Witschge en Danny Blind vanwege blessures. Scheidsrechter Temmink houdt de kaarten op zak en fluit slechts 22 maal voor een overtreding (Ajax: 6, Fortuna: 16). De door Marcio Santos verzilverde strafschop is het eerste doelpunt van de Braziliaanse verdediger voor Ajax. Ajax handhaaft zich op de derde plaats van de ranglijst met 27 punten uit vijftien wedstrijden. Feyenoord, dat een dag eerder met 1-0 van NAC won, voert de ranglijst tijdelijk aan, maar op donderdag neemt PSV de koppositie weer over door met 2-1 van Sparta te winnen. Het puntenverschil met de nummers één en twee loopt op tot negen en acht. Commentaar Pim Verbeek: 'Vooraf moet je tekenen voor 2-2 tegen Ajax. Achteraf ben ik teleurgesteld. Toen we op 1-2 kwamen, was ik er heilig van overtuigd dat we de voorsprong zouden vasthouden. Het is niet de eerste keer dat we in de laatste vijf minuten een voorsprong uit handen geven. Dit zijn heel dure punten.' Louis van Gaal: 'Onze problemen liggen op dit moment niet in de voorhoede maar in de achterhoede. Daar ontbreekt het tempo, waardoor Fortuna telkens tijd genoeg had voor het posteren van de zonedekking.' 'Achteraf mag je blij zijn dat het 2-2 geworden is, maar daar schieten we niets mee op. het zijn twee verliespunten. Psychologisch kunnen je zeggen: we hebben niet verloren, maar je moet vaststellen dat het aantal punten achterstand te groot geworden is.' AJAX MAGAZINE JANUARI 1997 69

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 69