Hoe hij overkomt, die lange benen, af en toe een hakkie, dat vind ik wel treffend in de vergelijking. Die bijnaam blijft me achtervolgen en dat vind ik wel aardig.' Met de filosoof Socrates is Arnold Scholten minder bekend. Een filosofie is hem wel toe te schrijven. Hij gaat voor het team, niet voor zichzelf. Heeft hij uit zijn carrière gehaald wat hij had gedacht eruit te halen? Hij kijkt even voor zich uit, schuift wat met zijn glas. 'Ik denk het niet, ik had een veel bepalender speler kunnen zijn. Ik denk te veel in het teambelang, dat heb ik in me heb zitten. Ik doe te snel een stap terug. Dat zit in je karakter denk ik, en daar val je telkens weer op terug. Bij Feyenoord zat ik tegen het Nederlands elftal aan. Ik had het graag meegemaakt, maar ben niet gefrustreerd dat ik het nooit gehaald heb. Als ik terugkijk, verwijt ik het mezelf wel, maar het is nu eenmaal zo gelopen. Uiteindelijk ben ik wel tevreden over hoe ik terecht ben gekomen. Het is toch een eer teruggevraagd te worden bij Ajax.' Scholten wordt nu beschouwd als een routinier bij Ajax. Ziet hij zichzelf als een leider? 'Ik speel een rol die ik krijg toegewezen in het elftal. Of het nu rechtshalf is of achterin, op vier, die rol die speel ik. Verder denk ik dat het elftal zich op het moment heel moeilijk laat sturen. We kunnen wel zeggen: "We stropen de mouwen op en we gaan beuken," maar dat is geen Ajax, daar hebben we de spelers niet voor. Iedereen moet doen waar hij voor staat en dat moet hij goed doen.' Vrij beroep Over een carrière na het voetbal heeft Arnold Scholten nog niet veel nagedacht. Hij moet nog met Ajax praten over contractverlenging. Zijn verbintenis loopt

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 53