voor een basisplaats in aanmerking zou komen. Maar ik kreeg niet de kans dat te bewijzen. Er werd me te kennen gegeven dat ik een twaalfde man zou zijn. En daar had ik geen zin in. Dat vond ik stilstand terwijl ik wel niveau had, zelfs nog aan het groeien was. Op dat moment voelde ik me nog te goed om niet te spelen. De trainer kun je dan niet meer ompraten, die trekt zijn eigen plan. Daar moet je respect voor hebben en dan ga je weg. De visie van de trainer telt. Misschien kun je door je spel de trainer op andere gedachten brengen, maar dan moet je wel spelen. Als je maar een keer in de zoveel tijd binnen de lijnen komt of steeds op de bank zit, wordt dat toch lastig. Ik besloot toen weg te gaan en Feyenoord toonde interesse. Het rommelde in Rotterdam. Ze draaiden slecht onder trainer Bengtsson. Dan is het, halverwege het seizoen, best een moeilijke stap. Je gaat van goed naar kwakkelen, zoiets. Maar wel naar een andere grote club, en bovendien ging ik van een basisplaats uit. Het werd me niet gegarandeerd, maar als je gekocht wordt kun je er wel van uitgaan dat je speelt. Het is helemaal aan jezelf om dat waar te maken. Ik vond dat ik bij Feyenoord meer kon betekenen dan bij Ajax. Ook voor mezelf. En als je hebt besloten om bij een club weg te gaan, dan is het mentaal gewoon over, dan heb je weinig binding met de club meer. Ajax werd dat seizoen wel kampioen, maar daar heb ik verder niet zo mee gezeten. Ik heb een goede tijd gehad bij Feyenoord. Het kampioenschap in '94 was een unieke belevenis.' Bijnaam Even terug in de tijd. Velen jammerden toen het Braziliaanse elftal in 1982 tijdens het WK in Spanje door Paolo Rossi werd geëxecuteerd. Brazilië, met Falcao, Zico, Eder, Toninho Cerezo en natuurlijk Socrates. Nu Arnold Scholten in de belangstelling staat door zijn goede spel, hoor je ook steeds meer zijn bijnaam: de Witte Socrates. Bedacht door Gerard Aichorn, destijds ploeggenoot bij EC Den Bosch. Hij is een van de weinige voetballers met een echte bijnaam en is daar trots op. Wat weet hij van Socrates? 'Hij was een technische voetballer, het centrale punt waar de ballen werden ingeleverd. Goed spelinzicht ook. AJAX MAGAZINE JANUARI 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 51