Foto: Louis van de Vuurst Ajax heeft daar ook weet van gekregen en kenbaar gemaakt dat het mij wilde hebben. Dat verbaasde me. Ik had met veel rekening gehouden, maar niet verwacht dat Ajax me terug zou vragen. In principe ga je er dan wel van uit dat je bij Ajax ook gaat voetballen. Zo gaat dat met een transfer. Na een gesprek met Van Gaal werd me duidelijk dat dat niet zo was. Hij was daar heel open en direct in. Ik ben gehaald voor de breedte van de selectie. Blijkbaar pas ik dan wel in het Ajax- systeem. Nadat ik erover had nagadacht, heb ik bewust de overstap gemaakt. Met de overweging dat je waarschijnlijk toch veel voetbalt in een zwaar seizoen met veel wedstrijden, dat je bij een goede club zit en dat je toch al over de derig bent.' Hoogtepunt Als hoogtepunt uit zijn carrière ziet hij niet de kampioenschappen die hij met Feyenoord en Ajax behaalde, ook niet de Champions-Leaguefinale tegen Juventus (Scholten verzilverde een van strafschoppen in de loterij om de prestigieuze beker). Zijn sportieve hoogtepunt was het zetten van een handtekening. 'Dat ik een contract bij Den Bosch kreeg, dat zal me het meeste bijblijven. Ik speelde bij de amateurs van BW. Daar gold ik als een talent en er was vaak sprake van dat ik naar een profclub zou gaan maar het kwam er eigenlijk niet van. Uiteindelijk zijn ze van FC Den Bosch een aantal keren komen kijken en hebben me gescout. Die kans heb ik meteen gegrepen.' Bij FC Den Bosch speelde Arnold Scholten zich vervolgens, samen met onder anderen Jos van Herpen en Hans Gilhaus, in de belangstelling van andere clubs. Het werd meteen een grote club die hem haalde. Johan Cruijffs Ajax, in 1986. 'Ik had niet gedacht aan een topclub, maar ik wist wel dat ik naar een andere club zou gaan. Met Ajax was ik zeer gelukkig. Mijn verwachtingen waren dat ik een betere voetballer zou worden. En dat is ook gelukt, vind ik, technisch en tactisch. Door de betere spelers bij Ajax, de snelheid van handelen. Ik moest daar aan wennen, je komt toch van een kleinere club, dat heeft wel aanpassing nodig. Maar ik ben vooruit gegaan.' Van goed naar kwakkelen Als Leo Beenhakker eerste trainer wordt, verkast Scholten na drie seizoenen de Meer naar aartsrivaal Feyenoord. Gedreven door ambitie. 'Ik vond dat ik het laatste seizoen goed speelde en ging er eigenlijk van uit dat ik AJAX MAGAZINE JANUARI 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 49