De terugkeer van de Witte Socrates Interview door Maarten Moll Arnold Scholten, middenvelder/verdediger van beroep. Hij is aan een sterke periode bezig. Op Ibrox Park scoorde hij zijn eerste Europese treffer, goed voor de zege op Glasgow Rangers. FC Den Bosch, Ajax, Feyenoord, Ajax: een mooie route voor een speler die altijd eerst aan het elftal denkt en nu een basisplaats heeft afgedwongen. De Witte Socrates is terug. Foto: Louis van de Vuurst bezig zijn, dan gaat dat niet goed, de communicatie wordt dan minder. Wanneer alles goed gaat, hoef je alleen maar "links" of "rechts" te roepen. Omdat er nu zoveel geblesseerden zijn en er steeds andere mensen op andere posities moeten spelen, wordt er ook meer gepraat. Dat is niet goed. Ondanks dat blijven de trainer en de groep erin geloven dat het op een gegeven moment weer beter gaat.' Hoe bescheiden kun je zijn? De verwachting is dat het met Ajax na de winterstop beter zal gaan, dat bal en man elkaar weer begrijpen. Staat Arnold Scholten dan nog steeds in de basis? 'Ik ben op het moment goed bezig. Hoe het er na de winterstop uit gaat zien is een ander verhaal. Ik ga niet uit van een basisplaats. Misschien is iedereen dan weer fit en dan heb je toch een andere situatie. Alhoewel dat niet met zekerheid is te zeggen. Dan zouden alle spelers blessurevrij zijn en blessures komen er gegaranderd weer. Ik kijk het gewoon aan. Het is ook niet belangrijk. Het gaat erom dat Ajax weer gaat draaien. Dat je zelf goed speelt is goed voor het zelfvertrouwen. Het verrast me niet, het zal wel komen doordat ik zoveel speel. Dat had ik van tevoren niet verwacht.' Gehaald voor de breedte Zeker niet nadat hij na vijfjaar Feyenoord in de zomer van 1995 door Louis van Gaal werd teruggehaald naar Ajax. Arnold Scholten was vereerd, ondanks het feit dat hij niet op een basisplaats hoefde te rekenen. Hoe kwam die transfer eigenlijk tot stand? 'Ik had bij Feyenoord een aantal goede seizoenen gedraaid. Ik was een vaste waarde. Het laatste seizoen draaide ik goed, vond ik zelf. Ik had niet het gevoel dat ik mijn plaats aan het verliezen was. Er gingen geruchten dat ze het elftal gingen omgooien en dat ze wilden gaan verjongen. Ik was toen al over de dertig. En op dat moment ging het al niet zo goed met de relatie Scholten-Feyenoord. Toen heb ik Feyenoord te kennen gegeven dat ik weg wilde, terwijl ik nog een doorlopend contract had. Feyenoord heeft het me niet extreem moeilijk gemaakt om weg te komen. Maar als je zo lang voor een club hebt gespeeld dan zou je als bestuur kunnen zeggen dat je bijna voor niets weg mag. Of dat je eens rond mag kijken naar iets anders. Zo is het niet gegaan. Ze hebben wel geld voor mij gevraagd, terwijl ik 31 was. Ik vond het zelf te veel.' Scholten kijkt even opzij, naar de jonge Splinter die op de pooltafel tekeer gaat. 'Er was een aantal belangstellende clubs. AJAX MAGAZINE JANUARI 1997 47

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 47