ivX De vernietiging van Sport7 heeft van Ajax en Feyenoord, althans buiten het veld, zowaar vrienden gemaakt. Erik van Gruijthuijsen in de Volkskrant van 7 december Het verschil tussen de voetbal en het voetbal is het verschil tussen zowat alles wat eigenlijk leuk had kunnen blijven. Terzijdein Vrij Nederland van 7 december Grasmatheid Terzijdein Vrij Nederland van 7 december Het modernste voetbalstadion ter wereld leed woensdag een nederlaag tegen iets waarvan ik dacht dat het al lang niet meer bestond, een sleep-in met dezelfde naam. Paul Onkenhout in de Volkskrant van 7 december Drie jaar geleden, toen Ajax de Uefa Cup won, stelde Jari Litmanen zijn ploeggenoten voor vijf jaar bij elkaar te blijven en niet te zwichten voor de kapitale verlokkingen uit Zuid-Europa. Dat klonk niet erg egoïstisch, maar was het ook niet professioneel? Misschien was het juist wel heel erg professioneel, want de oprechte tranen van Ronald de Boer bewezen dat echte én boeiende sport voortkomt uit het hart van de ware sportman die wordt gedreven door de wil om te gloriëren. Poul Annema in Het Parool van 7 december 'Want Barcelona, dat is het Feyenoord van Spanje en Feyenoord, dat is het België van Ajax. Daar hebben ze een minderwaardig heidscomplex ten opzichte van Ajax, net als de Belgen ten opzichte van Nederland.' Jan Mulder in Het Parool van 7 december Een supporter van Ajax, in het verleden studeerde hij geschie denis en op dit moment vult hij zijn dagen met het organiseren van supportersreizen, vertelde mij dat in de Griekse oudheid de 'held' Ajax eigenlijk een anti-held was. De godenzoon Ajax verloor meer dan dat hij won. Tijdens de Trojaanse oorlog heeft uitgerekend Heracles - ook wel Hercules genoemd - Ajax zo vernederd dat de 'held' Ajax nadat hij een kudde schapen over de kling gejaagd had, zichzelf van louter schaamte van het leven beroofde. Gerrie Knetemann in Het Nieuws van de Dag van 9 december De naam 'Ajax' staat dus niet synoniem aan 'overwinningen' maar wel aan jezelf willen manifesteren. En dat de huidige godenzonen zichzelf in Zürich gemanifesteerd hebben, is een ding dat zeker is. Wat kan topsport toch mooi zijn! Gerrie Knetemann in Het Nieuws van de Dag van 9 december Als sportliefhebber zal ik niet verbaasd opkijken als Louis van Gaal het toch weer weet te presteren om de voetbalwereld te verbazen. Tranen liegen nooit en de ogen zijn de spiegel van de ziel! Gerrie Knetemann in Het Nieuws van de Dag van 9 december Voetbal is meer dan een opgepompte bal, het is een opgepompte wereld, met opgepomte belangen en opgepompte ego's. Guus van Holland in NRC Handelsblad van 13 december Ook op volle sterkte zal Ajax het snelle voetbal uit de Meer nooit meer kunnen spelen in de Arena, tenzij er elke week een nieuw tapijt wordt binnengerold. Chris van Nijnatten in het Algemeen Dagblad van 23 december DE ZETTER: (Ingezonden door E.M. HaverkampHilversum) AMC Ajax Vrij Nederland 19 oktober AJAX MAGAZINE JANUARI 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 242