'Alles na Cruijff' is tweede garnituur en zo groeit het dreigende gevaar voor een leegloop bij Ajax. Mark van den Heuvel in Het Parool van 14 november Misschien nog een tip voor de Daily Mail: als Alex Ferguson zo blijft knoeien in Manchester, zou de man die United verder oranje mag inkleuren wel eens Louis van Gaal kunnen heten. Mark van den Heuvel in Het Parool van 14 november De grasmat was niet best, de blessurelij st lang en de tegenstander stug. Maar hoe lang de reeks excuses ook mocht zijn, het gelijke spel tegen Fortuna Sittard (2-2) was en bleef een blamage voor Ajax. Dick van Gangelen in het Algemeen Dagblad van 14 november Tot groot genoegen van PSV en Feyenoord hebben de Goden hun handen van hun zonen afgetrokken. Paul Onkenhout in de Volkskrant van 14 november In het najaar van 1996 heerst bij Ajax een depressie waarover menig analyticus zich het hoofd breekt. Guus van Holland in NRC Handelsblad van 18 november Het is niet uitgesloten dat Ajax binnen korte tijd zijn superioriteit terugvindt en als voorheen de lijnen uitzet die trainer Louis van Gaal in zijn draaiboek heeft getekend, maar vooralsnog zucht en kreunt men en klampt zich vast aan het evangelie van Van Gaal, dat nog niet zo heel lang geleden aanleiding gaf tot trompetgeschal. Guus van Holland in NRC Handelsblad van 18 november In verband met de mysterieuze krachten in de sport zou Van Gaal zich eens kunnen verdiepen in het boek dat Joris van den Bergh heel lang geleden schreef en dat nog altijd van waarde is. Guus van Holland in NRC Handelsblad van 18 november Nog even en Van Gaal en de Ajacieden gaan door het leven als mensen die weigeren te geloven dat voetbal slechts een bezigheid is voor stervelingen. In het licht der eeuwigheid zijn ook voetballers en hun trainers immers maar passanten ten vermaak en ter afleiding van grote problemen. Guus van Holland in NRC Handelsblad van 18 november Cruijff staat op de preekstoel en zolang de gelovigen aan zijn voeten zitten en tegen hem opzien, is hij waarschijnlijk de beste coach ter wereld. Maar gaan ze zijn bijbelteksten anders interpreteren, dan komt de twijfel hun harten binnensluipen en moet Cruijff als gewoon mens in de verdediging. Herman Kuiphof in NRC Handelsblad van 19 november De vlot geformuleerde paradox is een van de kenmerken van het taalgebruik van Johan Cruijff. "Voordat ik een fout maak, maak ik die fout niet": dat is er ook een, en al even mysterieus. De diepere bewering die hieraan ten grondslag ligt, is van het type: ik heb altijd gelijk, ook als dat niet zo is. Guus Middag en Kees van der Zxvan in Onze Taal van november De directie van De Arena overweegt onder de grasmat van het stadion een papierlaag aan te leggen. Tenslotte is Ajax alleen nog op papier de beste. Bert Nederlof in Voetbal International van 20 november De midweekse slachtpartij tegen Feyenoord beloofde al verbetering, maar tegen wereldkampioen Ajax zette NAC de puntjes op de i. Geert Jan Darwinkel in Voetbal International van 20 november Als er ooit nog eens een bobo is die roept dat het gedrag van spelers en trainers tijdens wedstrijden niets te maken heeft met geweld op de tribune stel ik alles in het werk om hem op te sluiten. Kees Jansma in Voetbal International van 20 november Ajax-penningmeester Van Os is de enige die vindt dat van de zoektocht naar een nieuwe trainer geen drama moet worden gemaakt. Geert Jan Darwinkel in Voetbal International van 20 november In de huidige samenstelling is elke vergelijking met Godenzonen misplaatst. Paul Onkenhout in de Volkskrant van 21 november Het requiem van een wereldleider is in de maak. Hoewel het seizoen pas drieëneenhalve maand is gevorderd, speelt Ajax woensdag een wedstrijd die het laatste seizoen van Van Gaal bij de club kan maken of breken. Paul Onkenhout in de Volkskrant van 2 december Nog één vraagje: waarom bedankte Kluivert Babangida niet meteen voor die fabuleuze voorzet tussen twee Grasshoppers door en waarom sprong hij zo kwaad (in plaats van blij) tegen dat hek op? Misschien weet ik het antwoord wel, maar daar ben ik dan weer niet blij mee. G.L. van Lennep in Het Parool van 7 december AJAX MAGAZINE JANUARI 1997 241

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 241