AJAX MAGAZINE JANUARI 1997 jaren een beroep moest doen op de jeugd. 'Met het eerste elftal van Ajax gaat het dit jaar niet zo goed,' constateerde de Sint, die voor het eerst toegaf dat hij een supporter van Real Madrid is. 'Tussen jullie zitten voetballers die straks in die prachtige Arena spelen. Doe alsjeblieft extra je best, zodat Ajax niet hoeft te wanhopen. Als jullie dan in het eerste staan, wordt Ajax weer de beste van Europa en misschien dan wel weer de beste van de wereld.' Daarna werd Sinterklaas streng. Hij sprak de E2 vermanend toe omdat de ploeg te veel kletst als er geen trainer of leider in de kleedkamer is. Van de El werden Glyner Plet en Miguel Maduro naar voren gehaald. De Goedheiligman, die weer zeer goed op de hoogte bleek te zijn, sprak beiden toe. Glyner werd gezegd dat hij te weinig om de bal vroeg, terwijl hij een van de spelers van de toekomst is omdat Ajax altijd een goede vleugelspits kan gebruiken. Miguel moet een nieuwe Kluivert worden, maar hij speelt altijd over. Er was ook tijd voor minder serieuze zaken. Traditiegetrouw sommeerde de Sint alle moeders van de nieuwelingen hun schoenen uit te trekken en ten strijde te trekken tegen hun zoons. Er moest gevoetbald worden. Op een miniveldje in de zaal probeerden de moeders, al glijdend op de pantykousjes, hun kinderen te verslaan. De teams waren aan elkaar gewaagd. Na enkele kansen over en weer bleef het 0-0. Toen was het tijd voor de lofzang. Henk van Teunenbroek werd eerst gesard, maar daarna geprezen. 'Een vereniging mag blij zijn met een man zoals u,' zei Sinterklaas trots. Die woorden waren er ook voor mevrouw Deen, die als vrijwilliger de bestuurskamer op de Toekomst runt. Patrick Ladru, de trainer van de E'tjes kreeg een grote beer van de Sint, omdat hij vader was geworden. Verder prees de Goedheiligman de prestaties van de Dl en D2. Na alle mooie woorden van Sinterklaas was het tijd voor cadeautjes en pepernoten. Alle kinderen kregen een presentje mee naar huis en konden terugkijken op een fantastische dag.

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 234