'Zie ginds komt de stoomboot bij a.f.c. Ajax weer aan,' schreef Sinterklaas in een brief aan de D- en E-junioren. 'Op zaterdag 30 november breng ik mijn jaarlijks bezoek aan De club van De jeugd van De Toekomst.' Al weken tevoren was de spanning voelbaar onder de E'tjes en de D'tjes. Vooral de nieuwelingen waren hun zenuwen niet helemaal de baas. 's Morgens vroeg stonden de kinderen al te trappelen voor de deur van het Wethouder Duran Sportcentrum in Diemen om zich op te warmen voor het voetbaltoernooi. Net als alle jaren stelde Henk van Teunenbroek naar eer en geweten de elftallen samen. Twee jongens uit elk elftal vormden een team van acht spelers, dat gecoacht werd door een trainer of een leider. Van Teunenbroek zou Van Teunenbroek niet zijn als hij hier en daar niet een witz uithaalde. Zo gaf hij Hennie de Regt, die inviel voor Frits Andriese, verkeerde namen op van zijn ploeg, zodat De Regt, in het dagelijks leven trainer van de Cl, onmiddellijk zijn geloofwaardigheid verloor bij zijn team. Naarmate de poulewedstrijden vorderden, nam de spanning toe. Dit jaar was het vooral het toernooi van de leiders, tot groot genoegen van Van Teunenbroek, een leider in hart en nieren. Hij mompelde tijdens de wedstrijd dat Ajax het van zijn leiders moet hebben, want trainers zijn maar passanten. Dezelfde Van Teunenbroek bereikte met zijn ploeg de finale en won voor het tweede achtereenvolgende jaar. Dit tot groot ongenoegen van de trainers. Zij pruttelden jaloers dat er toch snel maatregelen tegen Van Teunenbroek genomen moeten worden. 'Het mag niet mogelijk zijn dat een ongediplomeerde trainer een prijs wint,' klaagden ze. Van Teunenbroek glimlachte. Plankenkoorts Na het voetballen was het tijd voor een cool-down in het zwembad, waarna geluncht werd in restaurant De Eendenkorf. Daar konden de jongste elftallen zich bij hoge uitzondering te goed doen aan patat en kroketten. Vervolgens ging het hele gezelschap terug naar het Sportcentrum om een film te bekijken en om vast klaar te zitten voor het hoogtepunt van de dag: het bezoek van Sinterklaas. Om vier uur verscheen eindelijk de Goedheiligman ten tonele, omringd door bijzonder mooie Pieten. Ook de Sint was, net als de gasten, zijn zenuwen niet helemaal de baas. De bisschop zat nog niet of hij kreeg plankenkoorts. Snel moest hij een toilet opzoeken om zich voor de spiegel toe te spreken en zichzelf op het hart te drukken dat hij het nog steeds kon. De spanning was voor de Sint ook groot omdat hij meer dan de vijf voorgaande AJAX MAGAZINE JANUARI 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 233