Profiel Marc door Erik van Leeuwen Clubliefde 'Spelers blijven tegenwoordig steeds minder lang bij een club. Misschien dat Frank de Boer het record van Sjaak Swart nog gaat verbreken, voor andere spelers zal dat moeilijker worden. Je hebt vandaag de dag ook veel meer mogelijkheden. Er komen eerder andere clubs en het is veel gebruikelijker dat je naar het buitenland gaat. Het bestaat dus niet echt meer.' Vrienden in het voetbal 'Zes dagen per week zijn we hier bij elkaar. Het is daarom niet zo dat we daarna nog elke avond bij elkaar op visite gaan. Ondanks dat er veel spelers bij elkaar in de buurt wonen. Maar de mensen waarmee je werkt zijn meer collega's. En met de een ga je wat vaker om dan met de ander.' Amsterdam 'Amsterdam is absoluut een heel mooie stad. Ik woon zelf nog gewoon thuis, maar kom wel vrij veel in de stad. Ik vind het in Europa een van de mooiste steden. Alles kan, alles mag en er lopen zo veel vreemde mensen rond, dat maakt Amsterdam uniek.' Muziek 'Ik ben niet iemand die bakken vol cd's heeft. Er zijn eigenlijk ook geen groepen waarvan ik de platen stuk draai. Ik heb in de auto de radio aan, de cd die nu in de auto zit, zit er volgens mij al een jaar in Ik zou eerlijk gezegd niet eens weten welke het is. Het doet me dus niet echt veel.' Auto's 'Sinds lange tijd heb ik wat met auto's. Het is niet zo dat ik op mijn vrije dag aan auto's lig te sleutelen, zo erg is het nou ook weer niet. Mijn vader heeft een bedrijfje dat auto's verhuurt en daar zitten een paar klassiekers bij. Die vind ik wel bijzonder maar ik ga ook geen beurzen af om old-timers te kopen. Ik heb ook een tijdje Swatches verzameld, maar dat heb ik op een laag pitje gezet. Er komen zoveel nieuwe op de markt dat het bijna niet meer bij te houden was.' Vrije tijd 'Met het dubbele programma dat we nu hebben, steeds op zondag en woensdag een wedstrijd, hebben we eigenlijk niet eens zoveel vrije tijd. Ik kan bijvoorbeeld niet zomaar een dag weg. Aan andere dingen kom je niet veel toe. Ik rust veel thuis. En een vriendin kost ook veel vrije tijd, ha, ha! In de winterstop hebben we wat langer INE JANUARI 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 228