publiek en de pers zich hadden opgesteld. Hilariteit alom. Blind, winnaar van de eerste Bobby Haarms Award, raadde zijn trainer aan onmiddellijk zijn handtekening te zetten onder het spelerscontract dat penningmeester Van Os hem nu ongetwijfeld zou aanbieden. Op het eind van die laatste training riep Kluivert nog even zijn hulp in. Haarms gaf hem tien stuiterballen voor zijn rechter en tien voor zijn linker. Haarms: 'Als je hem dan tegen Grasshoppers ziet scoren, heb je toch het idee dat je er iets aan hebt bijgedragen. Dat maakt je trots, daar doe je het voor. Overigens viel het me op dat Wooter die Zwitsers gemakkelijker voorbij kwam dan zijn assistent-trainer.' De volgende prijs In de Domme Vink komt de mosselpan op tafel en het gesprek op het komende seizoen. Van Gaal vertrekt, Van der Lem vertrekt, Haarms blijft. Het heeft als consequentie dat de nieuwe trainer alle ins en outs van de club en de selectie uit de mond van Haarms zal moeten optekenen, zoals dat bij Kovacs al het geval was, bij Knobel, Kraay, Ivic en al die andere hoofdtrainers. 'Ik hoop dat de nieuwe man mijn kennis zal willen gebruiken,' zegt Haarms. 'Het zal niet meevallen een geschikte opvolger voor Van Gaal te vinden. Ik vind het eeuwig zonde dat hij weggaat. Ik zal hem missen. Hij heeft de discipline erin gebracht, een aanpak naar mijn hart. Vanaf de eerste dag heeft hij aan teambuilding gedaan. Toen hij het van Leo over moest nemen, nam het bestuur een risico. Het had ook faliekant verkeerd kunnen aflopen. Van Gaal en Ajax bleken perfect voor elkaar. Gelukkig maar, want daardoor kon mijn club het de laatste jaren zo geweldig doen. Maar de prijzen die we al hebben gewonnen tellen niet meer. De volgende prijs is de enige belangrijke. Doordat we nu van Grasshoppers hebben gewonnen, kunnen we dit seizoen nog op nieuw succes hopen. Het volgende seizoen is een heel nieuw verhaal. lammer dat johan het niet doet. Ik heb het gevoel dat Cruijff de enige trainer is die deze klus niet zou onderschatten. Op het moment dat een trainer hier tekent vermoedt hij in de hemel te zijn. Een dag later begint de hel, want dan moeten er prestaties komen. Er zijn maar weinig trainers die zich iets kunnen voorstellen bij die hel. Ik wil het hem met liefde uitleggen, ongeacht wie het is. Ik weet wat er in de club speelt, hoe de club in elkaar zit. Ik ben hier nu vijfentwintig jaar assistent-trainer en in die periode hebben we alle pieken en dalen gehad.' Terwijl los de koffie serveert rekenen boekschrijvers en hoofdpersoon het nog eens na. Er rijst twijfel: zijn het er niet al zesentwintig? 'Dus dat dat gala ter ere is van mijn vijfentwintigjarig jubileum klopt misschien niet?' vraagt Bob - gespeeld? - angstig. En, met een twinkeling van verwijt: 'Nou, snuiters, daar komen jullie dan lekker op tijd mee. Ik heb ook helemaal niets aan jullie.' Wij, die wel grotere verwijten te verduren hebben gehad, antwoorden net niet triomfantelijk: 'Wat geeft het, Bob, Froger komt toch wel, het eten zal perfect zijn, de Award wordt uitgereikt en de Bunzingers hebben vast weer een mooi lied voor je gemaakt.'

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 212