KNVB KNVB KNVB Foto: Louis van de Vuurst hebben gewaarschuwd. Hoe kun je het na dit echec bovendien nog in je hoofd halen om een motie van vertrouwen in te dienen en die motie ook nog te steunen? Een motie van vertrouwen voor een bestuur dat bij voorbeeld nimmer inzage heeft willen geven in het contract en de aan dat contract gekoppelde bankgarantie. Een bestuur dat de vergadering betaald voetbal onbetrouwbaar noemt. Wat moet je vervolgens als sectiebestuurslid ijdel en kortzichtig zijn om zo'n motie te accepteren en gewoon aan te willen blijven. Waar ben je mee bezig als je de vergadering in dat kader tot unanimiteit wilt dwingen! Hoe kan een vergadering een demissionair bestuur nou vragen om nieuwe mediacontractonderhandelingen met gegadigden te gaan voeren, als de voorzitter die gegadigden even daarvoor nog als - ik citeer - 'lijkenpikkers' heeft gekwalificeerd? Nou, geachte Ajacieden, dit is niet mijn niveau, noch dat van uw club! Iets nieuws Er moet dan ook wat veranderen en dat proces is inmiddels al in werking getreden. Los van de verdeling van middelen, kan het in 1997 toch niet meer zo zijn dat clubs die nimmer de ambitie, noch de potentie gehad hebben om eredivisie te spelen, laat staan Europees voetbal, middels de huidige beslissingsstructuur van one club, one vote wel mee kunnen beslissen over de Europese toekomst van bijvoorbeeld Ajax?! Wij zullen ons daar krachtig tegen blijven verzetten en zijn actief in de bewerkstelliging van iets nieuws. Maar dan wel iets goeds! Ik wil mij tenslotte nog even richten tot enkele van onze supporters. Heren, samen met vertegenwoordigers van de F-side, maar ook met anderen zijn wij bezig uw wensen waar mogelijk te vervullen. Zo zijn wij bijvoorbeeld zeer actief in de verwe zenlijking van een lang gekoesterde wens, en wel een Ajax- supportershome. Ik ervaar het echter als een openlijke trap in mijn rug als er tegelijkertijd toch weer vechtpartijen buiten het stadion en op de tribunes uitbreken en als eigendommen van andere clubs en personen worden vernield. Jullie kunnen van mij niet verwachten dat ik constructief en vernieuwend met jullie bezig blijf als dit soort zaken aanhouden. Ik roep jullie dan ook op er binnen je groepen voor te zorgen dat dit ogenblikkelijk ophoudt. Voor wat hoort wat! Michael van Praag voorzitter AJAX MAGAZINE JANUARI 1997 21

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 21