Want Bobby krijgt ze altijd klaar Al wordt hij honderdvijftig jaar Uit professie maar ook min of meer als hobby Zwaar gewond of zonder kop Hij brengt ze steeds weer naar de top Al sinds jaar en dag is dat het werk van Bobby Het refrein klopt dit jaar meer dan ooit. Ajax kent zoveel geblesseerden dat assistent Bobby Haarms feitelijk hoofdtrainer is. Van Gaal heeft immers doorgaans minder spelers tot zijn beschikking dan Haarms. De leden van de Bobby Haarms Fanclub zingen het lied, volgens een jonge traditie gecomponeerd en uitgevoerd door de Bunzingers, uit volle borst mee op het 'Bobgala' in de ABN AMRO-zaal van de Amsterdam Arena. De aanleiding is het 25- jarig jubileum van de assistent-trainer. De groeiende luxe van het jaarlijkse gala is inmiddels steeds minder des Bobs. Het feestvarken is een man van eenvoud en soberte. Alles is perfect georganiseerd, het eten is geweldig, René Froger zingt This is the moment en Mare Overmars krijgt, als uit het goede hout gesneden Ajacied, uit handen van het gevierde idool de Bobby Haarms Award. Bobby geniet, en hij heeft een te ontwikkeld gevoel voor stijl om zijn verdriet om de die middag slecht afgelopen wedstrijd tegen AZ te tonen. Verliezen is een begrafenis Dit seizoen trekt een zware wissel op het incasseringsvermogen van de oefenmeester. Op bladzijde 11 van zijn boek staat het met zoveel woorden te lezen: 'Winnen is normaal hier, een gelijkspel betekent: het hok in, en verliezen is een begrafenis.' Het seizoen '96-'97 ziet er tot nu toe uit als één lange stoet doodgravers, die de snel vergaande glorie in onderdelen ter aarde bestellen. Is het toeval dat uitvaartcentrum Westgaarde dit jaar een Ajax-strooiveld in gebruik heeft genomen? Daar, aan de rand van Amsterdam, ligt het enige overgebleven deel van de vermaarde grasmat uit de Meer. De originele dug-out staat ernaast, als een relikwie uit ogenschijnlijk lang vervlogen tijden. Kennelijk is het de bedoeling dat de nabestaanden de overledenen vanuit dat hok aan de zijlijn de hemel in coachen. Na de dood is dat immers het enige doel dat rest. Aan de andere rand van Amsterdam, in Zuidoost, wil het gras niet groeien. Arena is een Latijns woord, waarvan de letterlijke vertaling al niet veel goeds belooft: het met zand bestrooide strijdperk in een amfitheater. In de Arena is nog niets van de grond gekomen. Het gras niet, het spel niet. Zonder aanmatigend te willen zijn, geloven we soms dat het nieuwe Ajax- 204 AJAX MAGAZINE JANUARI 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 204