érn Foto: Wanda Tuerlinckx De zanger spaart voetballers. In z'n hoofd. Ontmoet Huub van der Lubbe (43) 'een echte voetballer' aan wie hij mooie herinneringen heeft, dan wordt de speler opgenomen in de droomcollectie. Zie het, zegt hij, als een eerbetoon aan de voetbalsport: tot zijn twintigste bestond er in zijn leven weinig meer dan voetbal. Doelman van het droomelftal is Stanley Menzodie Van der Lubbe eens ontmoette tijdens een anti-racisme-programma op een middelbare school. 'Ik heb hem toen een cd van De Dijk gegeven. De zondag erna was hij zijn plaats kwijt bij Ajax. Ik geloof niet dat daar enig verband tussen bestaat, maar toch... Stanley, prachtige man.' Faas Wilkes leidt de aanval. 'Op m'n negende kreeg ik van m'n opa het boekje Het voetballeven van Faas Wilkes. Het hoofdstuk waarin hij zijn beeldschone vrouw Mona ontmoet, vond ik het mooist. Op verzoek van een tv-programma van de IKON heb ik er een passage uit voorgelezen. In de kledingzaak van Wilkes in Rotterdam. Mona, nog steeds AJAX MAGAZINE JANUARI 1997 beeldschoon, was er ook bij. Ik heb ze toen uitgenodigd voor de première van een volksopera waaraan ik meedeed. Kreeg ik een prachtige bos bloemen. Met een kaartje eraan: "Van Faas en Mona Wilkes" Dat heb ik nog steeds, dat pakt niemand me af.' Op de rechtsbuitenplaats: Sjaak Swart. 'Ik heb hem vervangen in een wedstrijd voor een goed doel. Sjaak was aanvoerder van het artiestenelftal. "Zeg, eh, Lubbe, eh.... linksback?" "Nooit," riep ik. Linksback: altijd de laatste plaats die er te vergeven 193

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 193