zorgvuldig in stand houdt dan dat je lukraak het ene na het andere feest gaat sponsoren. We zitten nu goed op het gebied van tennis en voetbal, bij uitstek sporten waar de communicatiedoelgroep, de consument in de leeftijd van 18 tot 35 jaar, zich bevindt. En daar laten we het voorlopig even bij. Verder zijn we actief op het gebied van film. We sponsoren bijvoorbeeld het Nederlands Filmmuseum in Amsterdam, het Nederlands Filmfestival in Utrecht en het Internationaal Filmfestival in Rotterdam. Daarnaast komt u in alle Pathé-theaters en een groot aantal filmhuizen Grolsch tegen. Het lijkt me duidelijk: we spreken de doelgroep aan op het moment dat men "uit" is, of dat nu in het voetbalstadion, bij een popconcert of bij de film is. Het ideale gebruiksmoment voor een biertje dus, en dan bij voorkeur een van Grolsch.' Van tank naar tap Medeverantwoordelijk voor de kwaliteit van de getapte biertjes is Arena Culinair. Deze organisatie staat borg voor alles wat zich binnen de Arena op het gebied van eten en drinken afspeelt. Directeur Hans Verhaaf en manager publiekscatering Jeroen Beishuizen zijn bijzonder te spreken over de samenwèrking met Grolsch. Verhaaf: 'Met de mensen van Grolsch loopt het echt op rolletjes. Ze zijn vanaf het eerste begin betrokken geweest bij de inrichting van de ruimtes, waarbij opviel dat ze echt wilden samenwerken. Grolsch staat open voor nieuwe ideeën, terwijl men er tegelijk flink wat knowhow op het gebied van horeca-inrichting heeft.' Op het gebied van de tapinstallaties werken Arena Culinair en Grolsch nauw samen met de Tapgroep Nederland. Dit bedrijf heeft ervoor gezorgd dat het voor het barpersoneel een fluitje van een cent is snel een fraai biertje te verzorgen. De bezoekers staan immers te dringen om in de pauze van een evenement de dorst te lessen. Beishuizen: 'Waarbij moet worden opgemerkt dat het ene evenement een totaal andere aanpak vraagt dan het andere. Kijk alleen maar naar de diverse soorten bier die we schenken. Bij voetbalwedstrijden zijn we verplicht alcoholvrij bier te schenken. Dan is er bij grote bijeenkomsten speciaal 'evenementenbier' met 2,5 procent alcohol. Tenslotte mogen we bij popconcerten gewoon vijfprocentsbier schenken.' En dus rijden de Grolsch- vrachtwagens af en aan om het edele gerstenat af te leveren in de kelders van de Arena. Daar vindt de koeling plaats door middel van reusachtige aggregaten, waarna het bier via dikke slangen, de zogenaamde 'Pythons' zijn weg naar de diverse tappunten vindt. In totaal loopt er dwars door het stadion ruim een kilometer leiding, die vanzelfsprekend bij het wisselen van de diverse biersoorten grondig wordt gereinigd. 'En het prettige voor het personeel is dat ze ook nooit zelf een fust hoeven aan te slaan als er een leeg is. De computer constateert op een bepaald moment dat een fust of een tank bijna leeg is, waarna deze automatisch wordt overgeschakeld op een vol fust of de volgende volle tank. Echt alles wordt door de computer bijgehouden. Als er bijvoorbeeld een grote partij is, is het na afloop van het feest een kwestie van een druk op de knop waarna een bonnetje vertelt hoeveel er van wat gedronken is.' Vooral bij de concerten van Tina Turner werd er flink wat Grolsch genuttigd. Alleen al bij de tapinstallaties op het veld werden in totaal tienduizend liter bier omgezet. Verhaaf: 'Gelukkig beschikt het personeel op het veld over 'raptappers', speciale tapinstallaties waarbij met een druk op de knop tegelijkertijd acht biertjes naast elkaar worden getapt, waardoor je de mensen nog sneller van een vers biertje kunt voorzien.' Tijdens de concerten moesten de tanks door Grolsch zelfs worden bijgevuld. Bij de concerten van Michael Jackson had de brouwer het een tikje rustiger. 'Maar dat lag vooral aan de gemiddelde leeftijd, die bij Tina Turner een stuk hoger lag,' aldus Beishuizen. AJAX M A A 7 I N F IANUARI 1997 183

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 183