Sponsor in de Arena door Erik van Leeuwen In de Arena wordt Grolsch getapt. AAet een tevreden blik op het gelaat neemt Paul AAulder, hoofd sponsoring en evenementen van de bierbrouwer, plaats in de bestuurskamer van Ajax. Begrijpelijk, want sinds de opening van de Amsterdam Arena gaat het Grolsch publicitair voor de wind. vreemd overkomt. 'De relatie met FC Twente ligt in het verlengde van de sponsoring van evenementen in de regio. Voor de werknemers van Grolsch en voor de relaties is het natuurlijk prettig dat ze zich kunnen identificeren met een nabij gelegen voetbalclub. En het contact met PSV is eigenlijk in de loop der jaren gegroeid. Bij Grolsch hebben we vanzelfsprekend te maken met een landelijke spreiding van het product, en het is voor een vertegenwoordiger in bijvoorbeeld het gewest Brabant veel leuker om naar PSV te gaan dan naar Ajax. Vandaar dat we gekozen hebben voor een landelijke spreiding. We zullen voorlopig niet naar Feyenoord gaan, want daar zit al een collega-bierbrouwer. Daar hoeft Ajax dus niet bang voor te zijn.' Tina Turner Grolsch heeft dankzij het sponsorship van Ajax bij thuiswedstrijden de beschikking over zes stoelen op de loge en er is boarding aanwezig. Omdat Grolsch ook founder van de Arena is, heeft de brouwer de exclusieve leverantierechten en kan er tijdens evenementen worden plaatsgenomen in de Grolsch-lounge, waar het met een vers getapt pilsje in de hand prettig toeven is. Mulder: 'En dat is natuurlijk precies de bedoeling. Wij hebben ons sponsorbeleid wat betreft de Arena in drie delen gesplitst. Ten eerste is er de relatiemarketing, waarbij we steeds een aantal mensen uitnodigen om een evenement bij te komen wonen. Vervolgens maken we bij evenementen gebruik van de publiciteitsmogelijkheden in en rondom het stadion. Zo hebben we bijvoorbeeld het concert van Tina Turner gesponsord, waarbij we een speciale commercial hebben laten maken met de bekende Grolsch-beugel als Arena-dak. Op de achtergrond hoorde je, terwijl de beugel de Arena langzaam sloot, het liedje I can't stand the rain van Tina Turner. Daar hebben we heel veel positieve reacties op gekregen. En tenslotte verzorgen we de leverantie van bier, wat direct weer invloed heeft op de naambekendheid van Grolsch.' Het subsponsorschap van Ajax is voorlopig het laatste wapenfeit van de brouwer op het gebied van sportsponsoring. Volgens Mulder zit Grolsch wat deze tak betreft voorlopig aan haar plafond. 'Je kunt er beter voor zorgen dat je de bestaande evenementen en de relaties met de clubs AJAX MAGAZINE JANUARI 1997 181

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 181