het is allemaal normaal geworden bij voetbalwedstrijden. Dan de wedstrijd zelf maar. Die liet aan sportieve sensatie niets te wensen over. Scheidsrechter Uilenberg durfde het aan binnen vijftien minuten drie strafschoppen uit te delen. Na twee minuten mocht eerst Patrick Kluivert het proberen maar hij knalde hoog over. Drie minuten later kon Koeman vanaf elf meter mikken en raak schieten. Ajax kreeg daarna zijn tweede pingel die Ronald de Boer goed benutte (1-1). Ajax kwam even later toch weer op achterstand door een vrije trap van Koeman op de lat die door Schuiteman werd ingekopt. Gelukkig kon Ajax de kracht opbrengen op jacht te gaan naar minimaal de gelijkmaker en misschien wel de volle winst. Dat laatste kwam net niet maar het eerste wel. Kluivert zorgde voor 2-2 op de manier zoals hij dat deed in Wenen tegen AC Milan. Voor de dertiende keer eindigde Feyenoord-Ajax in 2-2. Jammer, want het waren in feite toch weer twee verliespunten waar Ajax op meer had gerekend. Vooral Babangida speelde gedreven en creëerde veel kansen. In het centrum bleven de jeugdige Mario Melchiot en Arno Splinter goed overeind tegen het Rotterdamse 'geweld'. Beker Inmiddels waren de clubs uit de hoogste afdeling van het betaalde voetbal ook toe aan de tweede ronde voor de Amstel Cup. Net als vorig jaar stond voor Ajax de uitwedstrijd tegen Heracles op het programma. In 1974 werd Ajax met 4-2 door de Almeloërs voor de beker verslagen. Vorig jaar verliep alles normaal en wonnen de Ajacieden gemakkelijk met 3-0. Toen was het Cambuur dat Ajax verder tegenhield. Nu ging het weer tegen Heracles, middenmoter in de eerste divisie. De ploeg speelde de wedstrijd van zijn leven, trad Ajax volwaardig tegemoet, kwam ook tot scoren en zag met wat geluk kans deze voorsprong goed vast te houden. Dus viel in de strijd om de nationale beker het doek voor Ajax reeds op 27 november en was nu al een prijs afgevallen. Maar iedere week was er bij velen toch weer hoop dat het toch eens wat beter zou gaan. En waarom zou dat niet kunnen tegen een club als FC Groningen die vervolgens op bezoek kwam? Het zag er ook aanvankelijk prima uit en de voorsprong van Ajax door Ronald de Boer was logisch. Waarom het vervolgens dan weer een stuk minder ging was niet helemaal duidelijk maar in ieder geval lukte het de Groningers steeds beter Ajax aan te pakken waarbij het pittige spel van de noorderlingen niet alleen resulteerde

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 17