6 december 1986, Grim maakt zijn debuut voor Cambuur. 'Dat was tegen Willem II. Tien-, twaalfduizend mensen op de tribunes. We wonnen met 5-0 en ik keepte een foutloze wedstrijd. In het begin van de wedstrijd was ik wel een beetje zenuwachtig, want alle ogen waren op mij gericht. Toen ik na afloop met Willem van der Ark en Hans Erkelens van het veld afliep en mijn naam hoorde scanderen, deed me dat wel iets. Voor het eerst in mijn carrière stond ik volop in de schijnwerpers.' Grim in Friese dienst. 'Ik werd gehaald door Frits Korbach, een geweldige man. Tijdens de perspresentatie vroeg iemand aan hem waarom hij voor mij had gekozen. Hij zei toen: "Kijk eens naar die handen, dat zijn net Amsterdamse parkeerpleinen." Hij deed ook wel eens mee met een partijtje. Als hij dan de bal wilde, riep hij: "Hier de bal en ik ben op de brommer", waarmee hij bedoelde dat hij op snelheid was.' (Schaterlach) 'Hoe verzin je zoiets...' Olé, olé, olé, olé! Feest in het hoge noorden, Cambuur promoveert in 1991 van de eerste divisie naar de PTT- Telecompetitie. 'Dat was een geweldige ervaring. Heel Leeuwarden stond op zijn kop. Het was een beetje te vergelijken met Ajax toen het de Europa Cup won, maar dan veel kleinschaliger natuurlijk. Het mooie was dat we kampioen werden zonder te spelen. We zaten met de gehele selectie op de tribune bij Veendam- RBC. Veendam moest winnen, maar dat lukte - gelukkig - niet. Het feest kon beginnen.' 'Terugkijkend op mijn jaren bij Cambuur kan ik zeggen dat het een heel goed leerproces is geweest. Misschien ben ik iets te lang gebleven. Ik bedoel eigenlijk, misschien heb ik te lang eerste divisie gespeeld. Maar toen was het natuurlijk ook nog een andere tijd. Je kon niet zo gemakkelijk van club veranderen als nu het geval is. Toen had je nog wel te maken met een transfersom. Dundee United bijvoorbeeld is eens concreet voor mij in de markt geweest, maar dat ketste af op het transfergeld. Maar als keeper wil je na verloop van tijd ook wel weer eens wat anders. Je kunt daarom misschien wel zeggen, dat Ajax precies op het juiste moment kwam.'

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 172