Het prille begin van keeper Grim bij voetbalvereniging JOS. 'Op mijn zevende heb ik me ingeschreven bij de club. Door omstandigheden werd ik keeper. Ik was volgens mij de laatste die zich voor dat jaar inschreef, en er was nog geen keeper. Dus werd ik dat. Dit is een foto, gemaakt op Sportpark Drieberg in Oost, van de B1-pupillen Zo noemde je dat toen nog. Tegenwoordig heet dat F'jes of zo. Wel grappig is dat JOS jarenlang heeft getraind en gevoetbald op sportpark de Toekomst en nu speelt Ajax daar. Voor mij persoonlijk is het cirkeltje dus rond. Trouwens, die jongen helemaal links met grijze trui en bruine broek ken ik niet hoor!' De lagere school in Amsterdam Noord. 'We zijn op mijn tiende verhuisd van Oost naar Noord. Als je me zoekt op de foto, ik sta helemaal achteraan aan de buitenkant met een schipperstrui. Dit is trouwens een van de laatste schoolfoto's die ik heb. Ik heb bijvoorbeeld helemaal geen foto's van de middelbare school. Waarom weet ik ook niet. Ik had niet eens een hekel aan school. Na de lagere school ben ik via de brugklas op het atheneum terechtgekomen. In de vierde ben ik blijven zitten. Ik kon school niet meer combineren met voetballen. Ik wilde graag zoveel mogelijk trainen. Via het atheneum kwam ik op de havo terecht. Ook die heb ik in eerste instantie niet afgemaakt. Later heb ik in de avonduren alsnog mijn havo diploma gehaald.' Spelletjesman Grim. 'De foto in het vliegtuig is gemaakt - dat staat tenminste achterop - in november 1986. We waren op weg naar een Europa-Cupwedstrijd. Ik was toen tweede keeper bij Ajax achter Stanley Menzo. Beetje klaverjassen met Sonny Silooy, Danny Blind en Johnny van 't Schip. De andere foto is gemaakt in het oude spelershome van Ajax in de Meer. Ik was metJan Wouters aan het biljarten. Maar we kunnen beiden slecht tegen ons verlies. Hier waren we, als ik me goed herinner, aan het discussiëren over het feit of ik nu wel of niet een carambole had gemaakt. Ik zei van wel natuurlijk.' AJAX MAGAZINE JANUARI 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 170