Foto's: Louis van de Vuurst afwachting van de zo bepalende kijkcijfers. Middenstip Van geheel andere orde is het stadion journaal waarop de bezoekers voorafgaand aan een thuisduel van hun favorieten worden getrakteerd. Erdogan: 'In eerste instantie dachten we daar veel meer informatie op kwijt te kunnen. Dat is ook de reden dat het programmablad, de Kick Off, een stuk dunner is geworden. We wilden de grote schermen min of meer gebruiken voor deze informatie.' Inmiddels is echter gebleken dat de Ajax- supporter anno 1996 pas heel laat zijn zitplaatsje opzoekt. De stoel is tenslotte gereserveerd, dus waarom zou je net als vroeger in de Meer, al heel vroeg gaan zitten? Het voedsel en de drank bevinden zich op de omloop en het gaat tenslotte om de wedstrijd. 'We hebben nu besloten om het programma wat later te starten, zodat je automatisch wat minder informatie kwijt kunt,' aldus Erdogan. Net als bij 'Ajax!' is Kooijmans ook bij het stadionjournaal veelvuldig in beeld. In een van de bespreekkamers die de Ajax- kantoren rijk is, wordt op wedstrijddagen een provisorisch studiootje gebouwd, waarvandaan Kooijmans live verslag doet. Melissen: 'Veel supporters denken dat alles van tevoren reeds is opgenomen, maar dat is pertinent niet waar. De toeschouwers zien Roeland ook niet tijdens de presentatie, waardoor het geheel misschien wat minder echt overkomt. Het liefst zouden we op de middenstip staan, maar dat mag helaas niet. Wellicht dat we daar binnenkort een andere oplossing voor vinden.' Een groot succes is het inmiddels beroemde spel met de camera, die vlak voor de aanvang van de wedstrijd een toeschouwer aanwijst die wordt beloond een aantal prijzen van de Ajax-sponsors. 'En zo proberen we met soms wat wijzigingen langzaam maar zeker te groeien naar de definitieve vorm. Maar wat dat betreft is het Ajax-publiek wellicht het meest moeilijke ter wereld. In ieder geval het meest kritische. Ze moeten je of ze moeten je niet. Voor ons is het dus ook steeds zoeken naar wat nieuws. Zo hebben we onlangs een liedje van Madness gedraaid na een Ajax-doelpunt, wat in ieder geval in mijn vak goed beviel.' Hoon viel Melissen daarentegen ten deel nadat een doelpunt van de tegenstander werd opgesierd met een enorm 'Goal, goal, goal' op de enorme schermen. 'Dat werd terecht afgebrand. Het is alsof je ook nog moet juichen voor een tegendoelpunt. Het is en blijft tenslotte wel een Ajax-stadion. Het is voor mij ook een reden om met vaste supporters in een leuk vak te gaan zitten, daar hoor je ook direct kritiek op bepaalde zaken waar wij wat mee kunnen doen. Zo hoorde ik laatst, toen mascotte Champy in de rust het veld opkwam, een supporter zeggen: "Hé, daar heb je de nieuwe trainer, Barry Hulshoff!" Meer directe kritiek is volgens mij niet mogelijk!' AJAX MAGAZINE JANUARI 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 162