om de staat Kooijmans volop in de schijnwerpers. Oer-Ajacied Een van de breinen achter het stadion journaal en het programma 'Ajax!' is eindredacteur Hans Melissen. Oer-Ajacied Melissen is al ruim dertig jaar Ajax- supporter. De drama- en documentairemaker ('De stoel', 'Villa Felderhofzorgde in het begin van de jaren tachtig samen met Rimko Haanstra voor de prachtige film 'Van Straat tot Stadion', een documentaire over Gerald Vanenburg. 'Zo combineer ik mijn werk met mijn liefde voor Ajax,' vertelt Melissen. 'Het idee voor het 'Ajax!' is ontstaan in november 1995. Mij is toen gevraagd een opzet te maken voor het programma, vooral omdat ik door de Vanenburg-film al ervaring met Ajax had en natuurlijk vanwege het feit dat ik al zo lang supporter van de club ben. In eerste instantie was ik niet zelfbij het programma betrokken, dat is pas in een veel later stadium gekomen.' Melissen voldeed aan zijn opdracht waarna producent IDtv het team kon gaan samenstellen. Veronica bleek geïnteresseerd in het programma zodat niets de productie meer in de weg stond. Melissen: 'Veronica heeft in Nederland nog steeds een jong, snel en wild imago, door de aankoop van ons programma wil de omroep duidelijk maken dat er meer is dan alleen maar actiefilms en muziek. Met na ons het programma "De regenjas" van Harry Vermeegen is de maandagavond bij Veronica een beetje de voetbalavond geworden.' Op het laatste moment werd Melissen gevraagd om alsnog zitting te nemen in het 'Ajax!'-team. 'Op papier ben ik weliswaar parttime bij het programma betrokken, maar twintig uur is echt veel te weinig. Elke keer zo'n aflevering maken kost veel meer tijd, waardoor ik momenteel fulltime met Ajax bezig ben. Zeg maar voor de helft betaald en de overige uren omdat ik zo vreselijk gek ben van die club.' Kijkcijfers Voor de makers van 'Ajax!' begint de week eigenlijk op dinsdag. Het programma van de avond tevoren wordt uitvoerig besproken door de twee redacteuren Ernst Boskamp en Sander van den Eeden, eindredacteur Hans Melissen, item regisseur Danielle van Veeren, producers Jean-Marc van Sambeek, Paulien van de Wetering en Leonie van Oudenhoven. Daarnaast zijn de uitvoerend producent Wim Weyland en gedelegeerd producent Gijs van de Westelaken ook altijd AJAX MAGAZINE JANUARI 1997 157

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 157