Foto: Louis van de Vuurst speler gedroeg hij zich op het veld als trainer. De Mos, die toen in de dug out zat, pakte het slim aan. Hij beschouwde Johan als zijn verlengstuk in het veld en dat heeft hem geen windeieren gelegd. Johan kon als speler een elftal sturen. Hij slaagde erin om de tien anderen op een hoger niveau te doen spelen. Hij kon ook binnen vijf minuten een paar positiewisselingen doorvoeren waar het team beter door ging functioneren. Later moest hij vanaf de zijlijn coachen. Dat bleef interessant, maar als speler was zijn impact uiteraard groter.' Hans Galjé koestert zijn Ajax-tijd. Mooie herinneringen zat. 'Zoals die 8-2 tegen Feyenoord, in de stromende regen in het Olympisch stadion. Cruijff speelde bij Feyenoord. Het was het dagje van Marco en Jesper Olsen. In de Europa Cup herinner ik me de partijen tegen Celtic en Tottenham, dat toen een superteam had met Adiles, Villa en Glenn Hoddle. Tegen Olympiakos Pirraeus kwamen we in een heksenketel terecht, waar we in de verlengingen sneuvelden.' Galjé kiest duidelijk voor de wedstrijden waarin hij onder grote druk stond. 'Dat is geen toeval. Dan presteerde ik ook het best. In de toppers kreeg ik veel werk en kon ik in de wedstrijd groeien. Als ik fouten maakte, overkwam me dat eerder in de rustige partijen waarin ik slechts één of twee ballen hoefde te pakken. Op zulke dagen had ik het er moeilijk mee om optimaal geconcentreerd te blijven.' F-side Een reden te meer om de herinnering aan Ajax hoog te houden, is gelegen in de gezelligheid van de Meer, die Galjé als Ajax-keeper zo goed kende. 'Ik was laatst in de Arena en ik vind het een indrukwekkend stadion. Voor de F-side moeten ze wel wat doen. Ik stond voor hen te keepen. Zij zijn degenen die je nooit laten vallen. Ze scanderen je naam, reizen mee naar uitwedstrijden. Ik hoop dat men iets voor hen kan realiseren, zodat ze AJAX MAGAZINE JANUARI 1997 137

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 137