Hans Galjé komt nog graag bij Ajax. Om met oude bekenden als Sjaak Wolfs (foto links) en Gerard van der Lem herinneringen op te halen en over het spelletje te praten. Foto's: Louis van de Vuurst Menzo Toch zou Galjé gedurende tweeëneenhalf jaar eerste keeper van Ajax zijn. 'Het liep lekker in die tijd. Ik maakte de omschakeling mee. Aanvankelijk werkte ik met Lerby, Arnesen, Ling, Jansen, Cruijff. Later kwamen de jonge talenten hun plaats innemen. Marco van Basten, Jesper Olsen, Frank Rijkaard, Gerald Vanenburg, Jan Molby... een prachtige periode. We werden kampioen, blonken Europees uit en reisden ontzettend veel. Ik kreeg de kans om een groot stuk van de wereld te zien. Toen we na mijn tweede seizoen als hoofdkeeper de titel haalden, zei Aad de Mos dat "Ajax op moeilijke momenten door Galjé en Rijkaard was rechtge- houden." Zo'n uitspraak sterkte me voor de toekomst, maar toen Johan Cruijff als nieuwe trainer werd aangekondigd, gaf De Mos me te verstaan dat ik niet op een basisplaats hoefde te rekenen. Hij verwittigde mij ervan dat Johan voor Stanley Menzo zou kiezen. Nou, dat is aardig uitgekomen.' Cruijff koos inderdaad voor Menzo als eerste keeper. Hoe lagen toen de verhoudingen tussen de twee keepers? Galjé: 'Ik was lenig, technisch sterk en had een goede reflex. Menzo was eerder een libero-keeper en daar zag cruijff meer in. Ik had dat jaar graag de kans gehad om me te verdedigen, maar dat kwam er niet van. Zodat ik halfweg het seizoen Ajax verliet. Ik zag er niets in om weer maandenlang bankzitter te zijn. Het vertrek bij Ajax ervoer ik als een bitter moment, want ik was er graag. Ik ging voor de rest van het seizoen op huurbasis naar FC Utrecht. Daarna volgden in België Kortrijk, Waregem en Club Brugge. Cruijff Hans Galjé werkte met Cruijff, aanvankelijk als speler, later als trainer. Is er een verschil? Galjé: 'Geen enkel. Johan ziet voetbal op een enorm interessante manier. Als AJAX MAGAZINE JANUARI 1997 135

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 135