Foto's: Louis van de Vuurst Hans Galjé was de gedoodverfde opvolger van Piet Schrijvers. Twee seizoenen lang behield hij de status van eerste Ajax- keeper. Trainer Aad de Mos zag het wel in hem zitten, maar toen Johan Cruijff de sportieve leiding overnam, werd Galjé om tactische redenen ingewisseld voor Menzo. Van 'De Beer van de Meer' ging het via Galjé naar 'Sir Stanley'. Tussenpaus Galjé heeft in Amsterdam nooit het genoegen van een bijnaam mogen smaken en dat zegt natuurlijk al iets. Zelfs toen Schrijvers al lang herdoopt was tot 'Het lek van PEC', heette de Ajax-keeper nog altijd gewoon Hans Galjé. Men zou na zoveel 'onrecht' misschien een enigszins verbitterd man verwachting, maar daarvan is bij Hans Galjé geen sprake. Galjé beschouwt zijn periode bij Ajax als het hoogtepunt van zijn carrière, waarop hij zonder wrang gevoel terugkijkt. Ongetwijfeld heeft zijn huidige arbeidsvreugde daarmee van doen. Galjé is bezig aan zijn zevende seizoen bij Club Brugge, waar hij begon als tweede keeper. Momenteel is hij er hoofd van de jeugdopleiding. Hij voelt zich goed op zijn plaats bij de Zuiderburen. Laat zich zelfs betrappen op een onmiskenbare Vlaamse tongval. Het Hollandse ge-jij en ge-jouw is er niet meer bij. In het 'u' en 'uw' verraadt zich de invloed van zijn Belgische vrouw. Extra motivatie Hans Galjé stond bij Ajax onder contract van 1980 tot 1986. De Delftenaar was weggeplukt bij FC Den haag, waar hij vier seizoenen onder de lat stond. 'Het was me duidelijk uitgelegd, toen ik naar de Meer kwam,' vertelt hij. 'Piet Schrijvers werd een dagje ouder. De medische staf van Ajax stelde vast dat Piet té blessuregevoelig geworden was. men zoch bijgevolg naar een opvolger en daarvoor waren twee kandidaten: Hans van Breukelen en ik. Uiteindelijk kreeg ik de voorkeur. Het eerste seizoen moest vooral een leerjaar worden, ik kreeg de tijd om te wennen aan de typische Ajax-stijl. In principe zou ik 132 AJAX MAGAZINE JANUARI 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 132