jeugdbeleid, omkaderd door een paar gerichte transfers, waar ik nu al op aandring? Of doen ze inkopen in het groot, omdat de middelen er weer zijn? Met het risico, dat je je jeugdopleiding verstikt? Op die vraag kan ik nog geen antwoord geven. Ik wil dolgraag met jonge spelers werken, maar ik wil intussen ook nog winnen, versta je?' Nummer tieri 'Al je rustig opbouwt, moet je accepteren, dat je een paar jaar geen kampioen wordt. Ajax heeft in het verleden bewezen, dat je succes boekt als je die methode trouw blijft. Kan dat hier ook? Anderlecht zit met een structureel probleem, waarvoor het snel een oplossing moet vinden. Dat de 130 betere jeugdspelers super-individualisten zijn, vind ik nog begrijpelijk. Maar hier werden ze jarenlang opgehemeld. Bij balverlies in een wedstrijd tonen die jongens onveranderlijk aan dat ze niet of nauwelijks willen meewerken. Bovendien worden de beste jongeren bijna steeds centraal in het middenveld geposteerd. Haast iedereen van de jongeren die ik bij de A-kern krijg, wil op de positie van nummer tien in het eerste elftal schitteren. Dat kan natuurlijk niet. Eerst moet de gemakzucht eruit. Nu tracht ik daar wat aan te doen door sommigen enkele weken lang hard aan te pakken en zelfs te negeren. Maar in feite behoort dat ten dele tot de taak van de opleiding en moet ik me daar als coach van Anderlecht toch niet continu mee bezig hoeven houden?' Jan Boskamp zit duidelijl met méér vragen. Zal hij het verjongde Anderlecht zelf opbouwen? 'Dat hangt van de ontwikkelingen van de komende maanden af. De kans bestaat dat ik hier niet blijf. In principe moet ik hier niet weg. Méér nog: ik hoef hier nooit weg te gaan. Dat hebben ze mij eerder al duidelijk te kennen gegeven. Inmiddels verliezen we tijd. Kijk naar PSV. Daar zitten momenteel zeven Belgen in de jeugdselecties. Zoiets mag Anderlecht niet laten gebeuren. Want één ding staat in de voetballerij voorop: je moet als club enkel en alleen naar jezelf kijken.' AJAX MAGAZINE JANUARI 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 130