tussen de zes en acht jaar, zo rond de honderdvijftig. Volgens mij waren ze er allemaal met hun ouders, de tribune zat helemaal vol. De D2 speelde geweldig en maakte de Koninklijke een illusie armer. Winnen van Ajax was niet mogelijk. HFC moest zich, tevreden stellen met het feit dat de ploeg maar vier doelpunten had moeten incasseren en de eer had kunnen redden door een keer tegen de scoren. De D2 had het moeilijker bij Zeeburgia, zeker omdat in de tweede helft Ajax maar met tien man speelde. 'In de rust verbruiken we altijd onze wissels. Je loopt dan het risico dat er iemand uitvalt vanwege een blessure. Helaas was dat dit keer het geval, maar gelukkig wonnen we wel met 2-1.' KBV leek op De Toekomst gemakkelijk op te rollen. Bij rust stond de D2 met 2-0 voor. Dan lijkt er geen vuiltje aan de lucht, maar de mannen uit West gaven zich niet zo snel gewonnen en kwamen terug tot 2-2. Volgens Lefeber werd Ajax toen pas wakker en werd een 4-2 overwinning in de wacht gesleept. De D2 heeft het ook goed gedaan in een Ajax-onderonsje. 'Vanwege een afgelasting traden we aan tegen de Dl. We speelden toen extreem goed. We wisten onze meerdere op 2-2 te houden. Trots dat de jongens waren. In de kleedkamer werd "Ze krijgen voetballes" gezongen. We hebben dus weinig te mopperen. Er wordt steeds meer in het Ajax-systeem gevoetbald en de triple is nog binnen handbereik,' aldus de trotse Lefeber. E1 gaat vooruit Patrick Ladru, de trainer van de hoogste E- selectie, vindt dat zijn ploeg vooruit gaat. 'We verliezen met minder hoge cijfers dan voorheen. Eerder dit seizoen verloren we bijvoorbeeld met 5-1 van AS '80 en nu nog maar met 3-1.' Ladru ziet dat als iets positiefs, vooral omdat hij zijn elftal met de week beter ziet voetballen. Buitenboys kreeg al twee keer klop van de El. De eerste wedstrijd werd 2-1, de return eindigde in een 3-2 overwinning. Helaas werd verloren van de Dl van Waterwijk. 'Dat was wel even slikken,' zegt Ladru. 'Vlak voor tijd stonden we nog met 2-1 voor, maar toch verloren we met 3-2.' Ladru voegt er wel eerlijk aan toe dat Waterwijk eigenlijk te sterk is voor zijn ploeg. Over het geheel genomen is hij erg tevreden. Zijn selectie houdt zich goed staande in de competitie. De El gaat 11 en 12 januari naar Duitsland om te zaalvoetballen en in maart treden de mannen aan tegen AC Milan. Het grote voordeel van het toernooi in Italië vindt Ladru dat zijn jongens eindelijk tegen leeftijdsgenoten spelen. Nu zijn de meeste tegenstanders wel twee jaar ouder. Rapportcijfers voor de E2 De E2, ook getraind door Patrick Ladru, gaat als een tierelier. Tot nu toe werd slechts eenmaal verloren. Alleen Zwarte Schapen was te sterk voor de nieuwste lichting van Ajax. Half december hebben alle jongetjes een tussengesprek gehad. 'Dat is heel moeilijk voor ze,' vertelt Ladru, die pas vader is geworden. 'Sommigen hebben te horen gekregen dat ze nu een zes hebben. Dat is de groep die beter z'n best moet gaan doen. De meesten hebben te horen gekregen dat als we een rapportcijfers zouden geven dat ze op een zeven of acht staan. Die hebben niets te vrezen, de anderen krijgen nog een laatste kans.' Ladru heeft zich verbaasd over een van de kinderen in zijn selectie. 'Ik heb een hamburgermonster in mijn ploeg. Germaine Lens begint al om half elf 's morgens met het eten van hamburgers. Daar moet hij snel mee ophouden.' Over het algemeen is Ladru uitermate content over de E2. 'Ondanks alle jonkies spelen we bijzonder goed. Daar zou ik vooraf voor getekend hebben.' AJAX MAGAZINE JANUARI 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 112