alleen maar beter gaan.' C2 boekt monsterzeges Met de C2, die ook getraind wordt door Hennie de Regt, gaat het voorspoedig. Niettemin werd een 4-1 nederlaag geleden tegen de Stichting Volendam, terwijl Ajax heel goed voetbalde. 'Het is een van onze betere wedstrijden geweest,' stelt Wim Stuut, hoe onlogisch dat ook klinkt. 'Er werd door ons zeer goed gevoetbald.' Ajax- Lelystad werd een simpele 3-0 overwinning. Bij Hellas Sport begon de doelpuntenreeks van de C2. Een veel sterker Ajax won met 6-1. Ook de derby tegen Voorland, een wedstrijd die altijd speciaal is, werd gemakkelijk met 4-1 gewonnen. Sportclub Volendam zal zich de ploeg van Hennie de Regt nog lang heugen, maar niet in positieve zin. Het weer zat niet mee en Ajax wilde ook al niet van dienst zijn. Volendam werd in eigen huis met 16-1 van het veld geblazen. Het enige doelpunt van de Oranje-hemden werd gemaakt door Ajacied Wesley Snijder. Helaas verloor de C2 thuis de topper tegen AZ, een club die het meerdere elftallen van Ajax lastig maakt dit seizoen. 'Net als tegen de Stichting Volendam speelden we technisch goed voetbal, maar dat konden we niet omzetten in doelpunten. Bij rust was het 4-0 voor de ploeg uit Alkmaar. Na de pauze maakten we er 4-1 van. Je kunt dus ook zeggen dat we de tweede helft met 1-0 gewonnen hebben,' zegt Stuut. Zo kun je het ook bekijken. Vervolgens kreeg de C2 te maken met de eerste afgelasting. Om niet uit het ritme te raken werd voor spek en bonen tegen Pancratius gespeeld. Een eitje voor de mannen van De Regt: 17-0. 'Maar dat was niet het enige leuke,' vertelt Stuut nog nalachend. Onze grensrechter was Willem Muller van Noppes. Hij heeft zelf ooit bij Ajax gespeeld en is lid van de bordjesclub. Je zou toch zeggen: een man die van de hoed en de rand weet. Helaas was dat tegen Pancratius niet helemaal waar: hij stond bij de tegenpartij te vlaggen. Toen hij het doorhad, heeft hij geprobeerd om zo ongemerkt mogelijk naar de andere kant te komen, maar wij hadden Willem natuurlijk door en hebben hem heerlijk kunnen sarren.' Wim Stuut is vol lof over het elftal. 'Gelukkig heeft Boy Waterman, die thuis met stoeien zijn teen had gebroken, weer gespeeld tegen Hoofddorp (3-0). Randy Rustenburg en Dayron Daal revalideren van een knieblessure en gaan goed vooruit. Als zij weer meedoen is de ploeg compleet en dan hebben we helemaal niets meer te vrezen,' aldus een optimistische Stuut. D1 speelt degelijk Tedere start is moeilijk,' zei Frits Andriese, de leider van de Dl, aan het begin van het seizoen. Inmiddels zijn de startproblemen verholpen en draait de zestien-klepper geruisloos. De ene na de andere wedstrijd wordt gewonnen. DCG kreeg op eigen veld met 5-2 klop, terwijl Zwarte Schapen het met een 3-2 nederlaag moet doen. 'Echt spectaculair zijn de duels niet,' zegt K 3 2 o -j .g O u. Andriese. 'Er wordt degelijk en goed gevoetbald. Er zijn geen speciale uitblinkers, maar ook geen mindere goden.' Op de Toekomst werd Legmeervogels met 2-0 verslagen en tegen Waterwijk was de stand aan het eind van de thuiswedstrijd 4- 3. Een week later volgde een 5-1 overwinning op DWS. 'Binnen twee minuten na rust kwam de ploeg op toeren en maakte de voorhoede drie treffers. We staan bovenaan in de competitie met slechts vier verliespunten. Dat is iets wat we niet van tevoren bedacht hadden. We hebben weinig te mopperen, de jongens blijven scherp en dat hopen we natuurlijk het hele seizoen zo te houden.' D2 op koers voor triple Over de D2 is niets dan goeds te berichten. 'We denderen als een trein door de competitie,' vertelt de leider van de D2, Ed Lefeber, enthousiast. 'Niet dat we het gemakkelijk hebben, maar we spelen gewoon goed voetbal.' Thuis werd Fortius met 3-0 geklopt en OSV werd met 9-0 van de mat geveegd. Ook in de beker gaat het de D2 voor de wind. In Haarlem moest aangetreden worden tegen de Koninklijke HFC, een club die bekend is in heel Nederland, al is het maar door de Nieuwjaars wedstrijd die de oud internationals jaarlijks spelen tegen het eerste van HFC. 'Het leek wel of heel Haarlem was uitgelopen toen wij kwamen,' zegt Ed Lefeber. 'HFC heeft enorm veel spelers AJAX MAGAZINE JANUARI 1997 111

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 111