opgerold en in Deventer had Go Ahead Eagles niets in te brengen tegen de BI. 'Het was moeilijk spelen. Het veld was licht bevroren en dat is even wennen. Bovendien moet je kiezen wat voor schoeisel je nodig hebt.' Eén speler had geen moeite met het veld, zijn schoeisel of wat dan ook: Kwame Quansah. Hij zorgde voor de derde hattrick binnen korte tijd. Ajax won met 3-0. Grootenboer is vol lof over de selectie, die ruim bovenaan staat op de ranglijst. 'Ik vind het iedere keer een genot om naar te kijken en ik ben echt niet de enige.' B2 in mindere periode Met de B2 gaat het minder florissant dan met de BI. 'We winnen helaas niet te veel,' zegt leider Cor van Eijden. 'Maar over de inzet van de spelers niets dan goeds. Iedere wedstrijd gaan ze er vol tegenaan, maar telkens trekken we aan het kortste eind. Het ongeluk in deze periode is aan onze zijde.' Tegen Spijkenisse werd gelijkgespeeld, terwijl de ploeg van Jan Olde Riekerink in Eindhoven met 4-1 ten onder ging tegen PSV. 'Dat was een geflatteerde uitslag. Wij kregen wel een aantal kansen, maar wisten die helaas niet te benutten. Wel waren we kansloos in de thuiswedstrijd tegen Willem II: 1-3.' Ook verloor de B2 door pure pech in Rotterdam van Sparta en thuis van Vitesse. Feest was het toen er eindelijk een welverdiende overwinning geboekt werd. 'De opluchting was groot toen we uit bij DTS een 3-1 zege behaalden. Ik moet eerlijk toegeven dat DTS niet een van de sterkere ploegen in de competitie is, maar het was voor ons belangrijk om weer eens te winnen en van wie dat dan is, is van mindere importantie.' Helaas zette de B2 de goede lijn niet voort. Achtereenvolgens werd verloren van Feyenoord, Sportclub Feyenoord en De Graafschap. 'Toch is de spirit in de groep groot. De jongens houden de moed erin en de trainer en de leider doen dat natuurlijk ook. Na de winterstop slaan we terug,' zegt Cor van Eijden vol zelfvertrouwen. C1 weet uit nog niet te winnen Hennie de Regt en zijn elftal hebben dit seizoen nog geen uitduel gewonnen, maar de trainer van de Cl en zijn pupillen zitten zijn meerdere erkennen in AS '80. In Almere werd het 4-3. 'De nederlagen zijn niet groot gelukkig, we zijn nog geen keer weggespeeld,' aldus De Regt, die snel een ommekeer verwacht. De Cl speelde een goede wedstrijd tegen DEM. Op de Toekomst werd een ruime 4-1 zege behaald. In Abcoude tegen de plaatselijke FC bleef het lang 0-0. Maar uiteindelijk moest een 4-0 nederlaag worden geslikt. De Regt, die met zijn elftal rond de vijfde plaats staat, verwacht dat zijn ploeg na de winterstop veel progressie zal maken. 'De jongens zijn dan veel verder in hun ontwikkeling, ze worden slimmer en sterker en natuurlijk groter. Het kan dus 109 niet bij de pakken neer. 'Je moet niet vergeten dat de tegenstanders allemaal ouder en ook groter zijn. Vooral bij corners en de kopballen komen we lengte en kracht te kort. Dat weet je van tevoren en dat heb ik dus ingecalculeerd. Maar leuk is het natuurlijk niet.' Na een fraaie 6-3 overwinning op Hollandia, werd bij WGW een 4-1 nederlaag geleden. 'Tussen de competitie door hebben negen jongens uit mijn elftal voor het Nederlands elftal gespeeld,' zegt De Regt. 'Vanuit Zeist heb ik positieve berichten gekregen over de prestaties van mijn spelers en daar ben ik natuurlijk apetrots op.' Thuis tegen DCO wist de Cl er een gelijkspel uit te slepen na een 0-2 achterstand. Helaas moest Ajax AJAX MAGAZINE JANUARI 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 109