Jeugdmachine draait op volle toeren Jeugd door Simone Tacx Het eerste van Ajax maakt een minder seizoen door, maar de jeugdmachine draait op volle toeren. Er wordt veel gescoord en gewonnen, zelden laten ploegen onnodig punten liggen. De tien jeugdeftallen kunnen met een gerust hart de winterstop in. nog steeds 0-0 stond. Toen was het gebeurd met de vereniging van sportpark Spieringhorn. De A2 had de eerste helft de motor warm laten lopen om in de tweede helft op volle toeren te kunnen draaien. 'We speelden onze beste helft van het seizoen tot nu toe,' vertelt Boogaard trots. DWS werd volledig zoekgespeeld en met maar liefst 9-0 verslagen. Net als collega Borman had Dick de Groot ook een keepersprobleem wegens blessures en een schorsing. De Groot moest ook een speler op goal laten staan. De hele week had hij Michael Lamei voorbereid op zijn nieuwe functie van vliegende kiep. 'Tijdens de wedstrijd tegen AFC ging het zo goed, dat Michael af en toe de tijd had om mee te voetballen. We wonnen met 5-0. Lamei heeft zijn doel dus schoon kunnen houden en dat vind ik een zeer knappe prestatie.' Veendam-Ajax werd een echt uitje. Met een ware supportersbus gevuld met ouders van de spelers in het kielzog togen de mannen naar het hoge noorden. Aan de thuiswedstrijd tegen Veendam bewaart de A2 geen goede herinneringen. Na een 2-0 voorsprong moest de ploeg een gelijkspel slikken. Er moest wat goedgemaakt worden. Dat gebeurde ook. In een solide duel boekte het elftal van De Groot, fanatiek aangemoedigd door alle vaders en moeders, een keurige 4-2 overwinning, terwijl vorig jaar nog met 2-0 verloren werd. 'Over de Al dan ook niets dan goeds. We zijn goed bezig en het ziet er niet naar uit dat daar dit seizoen nog verandering in komt,' aldus een tevreden Teun Boogaard. B1 heeft hattrick-abonnement Laaiend enthousiast is leider Rolf Grootenboer over de prestaties van de BI. De ploeg scoort er lustig op los, wint week na week en staat dus fier bovenaan in de competitie. De vissersdorpen hebben het dit seizoen zwaar in Amsterdam. Volendam werd thuis met 4-1 ingepakt en ook Quick Boys kon geen potten breken. De Katwijkers kwamen nog met 1-0 voor, maar werden in de loop van het duel tot rolmops verwerkt. 6-1 was de eindstand. In Haarlem tegen de plaatselijke FC speelde de BI een bijzonder goede wedstrijd, die met 3-0 gewonnen werd. Veel eer was er voor Brian Vink, die een onvervalste hattrick scoorde. Jubel en lof heeft Grootenboer vooral over de uitwedstrijd tegen Telstar. 'Ik heb die jongens nog nooit zo goed zien voetballen als toen. Binnen tien minuten stonden we met 4-0 voor, mede door een doelpunt van Kwame Quansah.' Het Ghanese supertalent is eigenlijk een B2-junior, maar omdat dat elftal op zondag speelt, wordt hij af en toe overgeheveld naar de BI. Guille Graaven zal zich de wedstrijd tegen Telstar ook nog lang heugen. Net als Vink in het duel tegen Haarlem, maakte hij een hattrick. Uiteindelijk kon Telstar met een 7-0 nederlaag onder de douche kruipen. 'Het Haarlems Dagblad besteedde veel aandacht aan onze wedstrijd. De krant was, net als ik, zeer onder de indruk van het vertoonde spel van Ajax,' vertelt Grootenboer nog nagenietend. Of het allemaal nog niet genoeg was, werd in een vriendschappelijke wedstrijd AZ met 4-0 AJAX MAGAZINE JANUARI 1997 107

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 107