Foto: Louis van de Vuurst 'Net als de wedstrijden tegen AZ en Utrecht zijn ook de duels tegen Volendam altijd beladen,' vertelt Cas Harms, de leider van de Al. 'Die ploegen, vaak met spelers die bij Ajax afgetest zijn, spelen tegen ons altijd boven hun kunnen. Daar stellen we ons op in, maar het blijft lastig voetballen.' Gelukkig won de Al wel, zij het maar met 1-0. De wedstrijd daarna noemt Harms de beste van het seizoen tot nu toe. In Arnhem trad de ploeg van Herman Borman aan tegen Vitesse. Bij rust stond het nog 0-0, maar na de thee draaide het elftal op volle toeren. Mede door drie doelpunten van Alpha Turay won Ajax met 5-2. Leo Beenhakker, de huidige trainer van het eerste van Vitesse, moest opnieuw zijn meerdere in Ajax erkennen. Thuis tegen Feyenoord had de Al wat goed te maken. Tijdens de opening van de Toekomst in augustus werd Ajax met 3-0 verslagen door de Rotterdammers. Het was dus tijd voor revanche, al zag het er aan het begin van de wedstrijd niet naar uit dat die genomen kon worden. 'Binnen tien minuten stonden we met 2-0 achter,' zegt Harms. 'Eerlijkheidshalve moet ik daarbij zeggen dat dat niet tegen de verhouding in was. Voor ons was de spanning misschien te groot. Na rust stelden we orde op zaken en uiteindelijk wonnen we 4-2.' In en tegen Groningen boekte Ajax een stroeve 3-2 zege, maar in het Haagse werd het pas echt lastig. 'Daar hebben we de grootste moeite gehad om gelijk te spelen.' Het werd tegen Den Haag 1-1. Ajax- Willem II werd een gemakkelijke, maar toch bijzondere zege. Door schorsingen en blessures, waaronder van Serge de Groot, de vaste waarde in het doel van de Al, bleek er geen keeper voorhanden te zijn. De enige oplossing was om een speler onder de lat te laten staan. Deze eer viel te beurt aan Dennis Scharrenburg. Harms vindt dat hij het fantastisch heeft gedaan. 'Dennis heeft drie doelpunten moeten incasseren, maar ook veel gered. Bovendien ben je die drie treffers snel vergeten als je met 6-3 wint.' Cas Harms vindt dat er te weinig heel goede wedstrijden gespeeld worden. 'Het is vaak verkrampt, terwijl ze nergens bang voor hoeven zijn.' Over de positie op de ranglijst kunnen Harms en Borman alleen maar tevreden zijn. De Al staat bovenaan. A2 heeft smaak te pakken Na een moeizame competitiestart gaat het de ploeg van Dick de Groot voor de wind, zoals Teun Boogaard, de leider van de A2, al voorspelde. Ook al proberen sommige ploegen Ajax het voetballen bijna onmogelijk te maken. In Rotterdam moest de A2 tegen Excelsior, dat getraind wordt door oud-voetballer Mario Been. Normaal speelt zijn elftal op het hoofdveld, maar nu werd er uitgeweken. 'Om ons te stuiten had Been een hobbelveldje uitgezocht,' vertelt Boogaard, die de stunt wel kon waarderen. 'Been zei dat dat zijn enige wapen was om ons tegen te houden.' Het wapen had maar ten dele effect. De A2 won, maar niet met grote cijfers. Dankzij het veld werd het slechts 2-0. In de uitwedstrijd tegen DWS gingen de partijen redelijk gelijk op. Het was de verdienste van de DWS'ers dat het bij rust 106 AJAX MAGAZINE JANUARI 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 106