aring opdoen fenwedstrijden Zaterdagafdeling door Jeroen Kleijne In de competitie moet de 18-jarige Paul Wesseling voorlopig genoegen nemen met een plaatsje op de bank. De tweede keeper van de zaterdag 1 doet ervaring op in oefenwedstrijden en op de trainingen. 'Veel kijken en leren.' Paul Wesseling verwacht dat het moeilijk voor hem zal worden om Dennis van der Wal uit de basiself te verdringen. 'Mijn sterke punten zijn dat ik redelijk ben in één-tegen-één-situaties, dat ik goed coachbaar ben en zelf ook probeer veel te praten. Maar Dennis is een sterke keeper en hij speelt tot nu toe erg goed. Ikzelf moet nog een beetje wennen aan de tactiek, de snelheid van het spel en de kracht van de schoten bij de senioren. Ook mijn reactie op voorzetten kan beter. Helaas heb ik bovendien een paar weken gemist door een rugblessure.' Toch doet hij er alles aan om het shirt met nummer één te bemachtigen. 'Als je dat niet probeert, kun je ook niet sterker worden. Ik zet me dus zo goed mogelijk in op de trainingen en luister goed naar de aanwijzingen van de trainer. Veel kijken en leren. Soms doe ik ook extra dingen, zoals werken aan mijn trap. Normaal gesproken volg ik op donderdag - met de A-junioren - en dinsdag de keeperstraining van Frans Hoek, want daar leer je veel van. Vanwege mijn rugblessure kan ik nu nog geen twee trainingen per dag aan, maar na de winterstop kan ik als het goed is weer volledig meetrainen. Verder hoop ik enige ervaring op te doen in oefenwedstrijden. Aparte positie Tussen de palen voelt Paul Wesselink zich als een vis in het water. 'Keeper is een aparte positie in het veld, waarvoor je verschillende kwaliteiten nodig hebt. Het duiken, de één-tegen-één-duels, dat soort dingen fascineerden me als kind al. Ik vind het nog steeds een heerlijk gevoel om een bal in een keer uit de lucht te pakken.' De Zaandammer was in zijn woonplaats actief voor Hellas Sport en stapte als B- junior over naar Ajax. Met de BI werd hij op Voorland al eens landskampioen. Eén keer maakte hij - als invaller - zijn opwachting in het tweede elftal, toen de eerste keeper een rode kaart kreeg. Hij speelde op dat moment samen met spelers die dit seizoen in de Champions League actief zijn geweest, zoals Musampa, Wooter en Melchiot. 'Leuk om mee te maken.' Zoals zo veel voetballers droomt Paul Wesseling van een buitenlands avontuur, maar bij hem zou die droom volgend seizoen wel eens werkelijkheid kunnen worden. 'Ik hoop op basis van mijn voetbalcapaciteiten een beurs te krijgen in Amerika. Ik heb Frans Hoek gevraagd om zijn contacten daar te gebruiken, dus de kans is wel vrij groot dat het doorgaat. De Amerikaanse sportmentaliteit spreekt me erg aan, net als het systeem: de combinatie van studie en sport. In principe ga ik spelen in de universiteitscompetitie. Als de kans zich voordoet om prof te worden, grijp ik die natuurlijk. Mijn studie is echter het belangrijkst.' AJAX MAGAZINE JANUARI 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 105