Sterk buiten de zestien Zaterdagafdeling door Jeroen Kleijne Een echte Ajax-keeper voetbalt mee. Dat is Dennis van der Wal (23) wel toevertrouwd, want hij staat inmiddels voor het vijfde seizoen tussen de palen in het hoogste zaterdagelftal. 'Ik ben echt een deel van de elf.' Foto: Louis van de Vuurst Zijn eerste doel verdedigde hij bij de Noord-Amsterdamse club De Volewijckers, maar als B-junior mocht Dennis van der Wal zich al Ajacied noemen. Vierenhalf jaar geleden maakte hij zijn debuut in de zaterdag 1. 'Ik stond vanaf het eerste moment in de basis en ben er eigenlijk nooit meer uitgeweest. Ik ben goed in één-tegen-één-situaties en in het reageren op afstandsschoten. Ook buiten de zestien ben ik sterk, dat moet wel omdat wij altijd pressing spelen. Mijn reactie op voorzetten van de flanken kan beter. Dat heeft te maken met mijn timing en het inschatten waar de bal komt. Ik moet daar zelf op trainen, want ik kan niet naar de middagtraining van keeperstrainer Frans Hoek. Ik vind het wel jammer dat mijn werk dat niet toelaat, want hij houdt je scherp.' Van der Wal ziet de tweede keeper van de zaterdag 1 zeker als een serieuze concurrent. 'Paul Wesseling is een goede keeper, vooral technisch. Hij mist alleen nog wat ervaring. Voetbal is op dit niveau wat fysieker dan in de jeugd en daar moet hij nog aan wennen. Ik heb in ieder geval veel respect voor hem, want hij moet zich toch een jaar opofferen.' Tot nu toe speelt Dennis van der Wal een redelijk seizoen, vindt hij zelf. 'Ik ben sterk begonnen. In november ging het helaas wat minder, omdat ik in de zaal door mijn knie ging en een scheurtje in mijn kuitspier opliep. Het is jammer dat ons team niet echt heel goed draait. Op de training loopt alles prima, maar in de wedstrijden komt het er niet helemaal uit. De ene week spelen we hartstikke goed, de ander week weer een stuk minder. Zo'n jonge ploeg is toch wat grilliger. Toch moet een periodetitel er zeker in zitten. Japan De mooiste periode bij Ajax vond hij toch de tijd in de Al. 'Toernooitjes spelen in heel Europa. Met het elftal twee weken naar Japan, om het voetbal daar te promoten. Wie komt er als achttienjarige nou in Japan? Als A-junior zat ik ook twee keer op de bank bij het eerste, in een periode dat Menzo geblesseerd was. Fantastisch om daarbij te zijn. Ik vond het dan ook erg jammer dat ik niet voor een plaatsje in de selectie in aanmerking kwam, want ik had toch wel wat hoop op het tweede elftal.' Betaald voetbal spelen heeft hij nog steeds niet helemaal uit zijn hoofd gezet. 'In de Al was er al een keer belangstelling van Heerenveen, maar toen wilde ik eerst mijn school - de Middelbare Detailhandelschool - afmaken. Ik hoop echt nog een keertje te worden weggehaald door een goede club, bijvoorbeeld NAC of alsnog Heerenveen. Clubs waar altijd een lekker sfeertje hangt in het stadion. Het enige wat ik daaraan kan doen, is zo goed mogelijk spelen. Honderd procent scherp zijn, ook op de training. Juist daarom is het heel jammer dat ik niet aan de trainingen van Frans Hoek kan meedoen, want die geven net dat beetje extra.' AJAX MAGAZINE JANUARI 1997 103

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 103